Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Weleda pro nejmenší

Péče o dětskou pokožku zdroj: shutterstock.com

… a vlastně nejen pro ně. Péči o jemnou dětskou pokožku byste určitě neměli podceňovat. Stejně tak jako se staráme o svou vlastní pokožku, tak i ta dětská si zaslouží odpovídající péči. Nesmíte ovšem zapomínat, že dětská kůže je odlišná od té dospělácké a podle toho je nutné přizpůsobit i péči o ni. Dětská pokožka je především mnohem tenčí a jemnější než dospělá kůže. Navíc po narození se pokožka vůbec nemastí a chybí jí přirozená ochrana díky kožnímu mazu. Novorozenecká pokožka je mimo to velmi jemná a náchylná k podráždění.

Dětská pokožka je také 5x tenčí než kůže dospělého. Díky tomuto novorozenecká pokožka vstřebává z kosmetiky většinu látek, a je proto velmi důležité dát si záležet na výběru konkrétní kosmetiky, kterou při péči o své nejmenší použijeme. Záleží nejen na konkrétním výrobku, ale především na jeho složení. Stejně tak je nutné myslet i na to, že dětská pokožka se velmi snadno podráždí, a proto volíme co nejšetrnější a nejjemnější kosmetiku. Obě tyto podmínky splňuje přírodní kosmetika Weleda pro nejmenší.

Přejít na sekci článku:

Měsíček na celý život

Měsíček lékařský zdroj: shutterstock.com

Měsíček lékařský neboli Calendula Officinalis patří mezi nejstarší byliny využívané v lidové medicíně. Možná zrovna vaše babička nedala dopustit na měsíčkovou mast, a každé léto se proto vydávala sbírat květy měsíčku do své domácí lékárničky. Hlavní využití domácí měsíčkové masti, která se nejčastěji vyráběla ze sádla a čerstvě nasbíraných květů, bylo při hojení jizev a jinak poškozené pokožky.

Měsíček je totiž kouzelník regenerace, působí na jizvy, podporuje jejich hojení. Zároveň je velmi jemný, a je tak vhodný i pro citlivou a podrážděnou pokožku, kterou zklidňuje. Působí také protizánětlivě a díky tomu podporuje celkovou regeneraci a obnovu pokožky. Právě pro své hojivé a regenerační vlastnosti, zároveň také pro svou jemnost a šetrnost k pokožce jsou měsíček a kosmetika obsahující měsíček lékařský tak vhodné pro citlivou pokožku novorozenců a malých dětí. Značka Weleda nabízí celou měsíčkovou řadu, která vám zpříjemní péči o pokožku vašich dětí. A nakonec... třeba měsíčkový olej nebo pěstící mléko si můžete občas půjčit i pro sebe.