Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Weleda pro nejmenší

Přejít na sekci článku:

Měsíček lékařský a Weleda

Měsíček lékařský a Weleda zdroj: shutterstock.com

Měsíček pro využití v kosmetických produktech Weleda se pěstuje na zahradách v Německu, kde najdete i další léčivé byliny a rostliny (celkem jich je na tři stovky) využívané pro výrobu kosmetiky. Všechny suroviny jsou pěstovány a sklízeny podle pravidel biodynamického zemědělství. Součinnost pozemských a vesmírných rytmů určuje hlavní podmínky pro pěstování rostlin, to je dále ještě podpořeno užívání biodynamických přípravků na hnojení. Při pěstování je dbáno na maximální ekologii a minimální zatěžování životního prostředí. Ale nejen to, tento koncept pěstování dbá i na zlepšování úrody půdy a biodiverzitu. Takto jsou jednotlivé byliny u Weledy pěstované už od roku 1924, tedy téměř sto let.

Časem měsíčku je červen. V tomto měsíci rostlinka rozkvete a zaplaví lány svou jásavou oranžovou barvou. Z jednoho hektaru půdy je každý rok sklizeno zhruba kolem tří tun květů měsíčku lékařského. Ten pak slouží pro výrobu tinktury a olejových extraktů, které se dále využívají při výrobě kosmetiky Weleda. Měsíček můžeme najít v několika produktech, ale svých patnáct minut slávy měsíček zažívá hlavně jako hlavní hvězda pečující řady pro malé děti. Měsíček je totiž jedna z nejvšetrannějších a nejefektivnějších léčivých rostlin. Obsahuje vysoký podíl karotenoidů, flavonidů a triterpenových saponinů, které přispívají k hojení a regeneraci kůže. Miminkovské pokožce tak přináší to nejlepší.