Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Weleda pro nejmenší

Přejít na sekci článku:

Ideální péče o pokožku malých dětí

Dětská pokožka zdroj: shutterstock.com

Základem péče o citlivou pokožku novorozenců by měl být minimalismus. Dětskou pokožku umýváme co nejméně, předejdeme tak totiž jejímu podráždění a přesušení. Nejlépe je koupat miminko pouze v čisté vodě, rozhodně se vyhněte mýdlům a dalším výrobkům obsahujícím průmyslová pěnidla, ta by mohla citlivou pokožku ještě více podráždit a především vysušit. Jemné dětské vlásky je možné umývat stejně jako tělo mýdlem, nebo můžete vyzkoušet Měsíčkový dětský šampon Weleda.

Ideální jsou pro malé děti olejové koupele, které kůži jemně očistí a zároveň namažou. Měsíčková kojenecká koupel Weleda obsahuje sezamový a mandlový olej, které pomáhají hydratovat a udržovat vlhkost v pokožce. Výtažky z heřmánku zase podporují regeneraci a pomáhají zklidňovat například i opruzeniny nebo jinak podrážděnou pokožku. Spolu s teplou vodou měsíček také uklidňuje mysl a připraví vaše děťátko na klidný spánek.

Ke koupeli můžete použít i Měsíčkový dětský olej Weleda, stačí jenom malé množství oleje přidat to teplé lázně. Olej obsahuje především mandlový olej, který se postará o suchou pokožku. Dále pak výtažky z měsíčku a také heřmánku, které dokáží zklidnit mysl a navodit dobrou náladu. Tento olej obsahuje i éterické oleje, které dodávají jemnou vůni, ale můžete vyzkoušet i Měsíčkový kojenecký olej, který je bez esenciální olejů a je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Olejové koupele jsou nejen uvolňující, ale také velmi výživné a pečující. Dětskou pokožku promastí už během koupání, a pak můžou jít děti už rovnou spát.