Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Weleda pro nejmenší

Přejít na sekci článku:

Nezapomínejte mazat

Batole zdroj: shutterstock.com

Jemná pokožka miminek by se měla mazat ve třech případech. Po každém koupání, kdy jsme nepoužili výživnou přísadu do lázně. Pokud je dítě opruzené v oblasti plenek. Pokud jdeme na delší procházku a venku mrzne.

1 Dětská pokožka potřebuje často promastit. Je to dáno především tím, že přirozená produkce mazu je u dětské kůže velmi nízká a je třeba proto dodat potřebné ochranné a výživné látky krémem nebo masážním olejíčkem. Opravdu malé děti nemusí mít mazání rády, zkuste ho proto spojit s jemnou masáží bříška, zádíček, rukou i nohou. Taková masáž uklidňuje a navíc si můžete takto vytvořit společný večerní rituál.

2 Proti opruzeninám a podrážděné pokožce v oblasti plenek pomůžou hutné krémy, které nejenže podporují hojení pokožky, ale také vytváří na kůži povlak, který předchází dalšímu opruzení. Měsíčkový kojenecký krém Weleda obsahuje měsíček i heřmánek, výživné rostlinné oleje, ochranný lanolin, včelí vosk a zinek. Čisté přírodní složení chrání pokožku před vznikem opruzenin a již vzniklé opruzeniny pomáhá hojit.

3 Chladné počasí, mráz, vítr nebo sníh většinou trápí i naši pokožku, co potom teprve jemnou kůži malých dětí. Nezapomeňte proto děti před odchodem ven v zimním období namazat, minimálně tváře a nos. Hutný pečující krém zabrání vysušení pokožky mrazem a chladem a navíc pleť ochrání i před popraskáním žilek a jinému poškození.