Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kvalitní dětská mléka a kaše Kendamil

Dětské kaše Kendamil zdroj: Kendamil

Kojení je to nejlepší, co je možné miminku z hlediska výživy dopřát. Mateřské mléko totiž obvykle obsahuje vše, co malý človíček potřebuje pro jeho přirozený fyzický i duševní vývoj. Pokud ale maminka ze zdravotních důvodů kojit nemůže, přichází na řadu umělá kojenecká výživa. A ta by měla být co nejvíc podobná mateřskému mléku. Značka Kendamil má s výrobou této stravy více než padesátileté zkušenosti a jako základ kojeneckého mléka používá mléko od volně se pasoucích krav lokálních britských farmářů z oblasti panensky čisté přírody v chráněné krajinné oblasti Lake District na severu Velké Británie. Kromě toho, že člověk i kráva patří mezi savce, takže jejich mléko je velmi podobné, používá výrobce pro mléka Kendamil kravské mléko v jeho přirozené podobě, tedy plnotučné.

Mléčný tuk je zdrojem cenných látek

Jednou z nejdůležitějších živin obsažených v mateřském mléce je tuk. Ten se v něm vyskytuje v podobě drobných kuliček obalených lipo-proteinovou membránou. Pro kojence představuje nejen zdroj energie, ale je důležitý také z hlediska jeho vývoje. Od poloviny 20. stolení se ale při výrobě mléčné kojenecké výživy kvůli šetření mléčný tuk nahrazuje rostlinnými oleji. Běžná komerčně vyráběná kojenecká mléka proto neobsahují biologicky důležité látky mléčného tuku nebo se do nich následně musí přidávat ve formě MFGM (Milk Fat Globule Membrane; česky = membrána mléčných kuliček).

Spokojené jsou děti i rodiče

Dětské pokračovací mléko Kendamil

Základ kojeneckého mléka Kendamil tvoří plnotučné kravské mléko, a proto se do něj již žádné přísady přidávat nemusejí. Už v něm zkrátka jsou. Je výborným zdrojem přirozeného mléčného tuku, který je pro miminka lehce stravitelný a díky plné mléčné chuti jim také lépe chutná. Kendamil, jakožto plnotučná mléčná receptura, obsahuje vyšší podíl kyseliny palmitové na pozici sn-2. Takové složení více odpovídá unikátní struktuře tuků mateřského mléka, což napomáhá vstřebávání vápníku a kyseliny palmitové. A nejen to. Unikátním složení mléka Kendamil zajišťuje, že se ve střevech miminek netvoří takzvané vápenné mýdlo tak, jak je tomu v případě některých rostlinných tuků. Jejich stolice je tedy měkčí, čímž se mimochodem snižuje i riziko zácpy. Děťátko méně pláče a více spí. A spánek? Ten je důležitý nejen pro vývoj dítěte, ale také pro rodiče. Protože dobře vyspaný rodič rovná se spokojený rodič.

Základní řada a řada bio

Mléka značky Kendamil neobsahují palmový olej, sóju, rybí olej či geneticky modifikované suroviny. Omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny jsou rostlinného původu a získávají se z mořských řas. Mléka Kednamil jsou dostupná ve dvou řadách, přičemž obě řady jsou vysoce prémiové, nicméně jednu z nich označujeme jako základní a druhá je organická, tedy bio. Organická (bio) mléka a všechny jejich složky jsou opatřena certifikátem bio kvality. Proces certifikace a jeho následné zajištění v celém výrobním procesu jsou finančně velmi náročné, a proto jsou mléka Kendamil oragnic o něco dražší. Je u nich však certifikací zajištěno, že všechny jejich složky jsou 100 % v bio kvalitě. Přestože je základní řada vysoce prémiová, je bio řada ještě o něco šetrnější, a to nejen k životnímu prostředí, ale také k zažívání miminek. Výrobce ji doporučuje také v případě, že se v rodině vyskytují predispozice k problémům se zažíváním nebo sklon například k atopickému ekzému. U nás v Biooo najdete produkty pouze z bio řady.

Kendamil dětské kaše

Dětské rýžové a cereální kaše jsou vyrobeny výhradně z nejkvalitnějších obilovin a ovoce. Neobsahují žádné přidané soli (obsah soli je daný obsahem sodíku v surovinách) a cukry (pouze přirozeně se vyskytující v mléce, ovoci a cereáliích). Děti, kterým poskytují dokonalou výživu, je mají v oblibě kvůli skvělé chuti a jemné textuře. Většina kaší je vhodná již od ukončeného 4. měsíce dítěte jako součást pestré stravy. Banánová a rýžová kaše jsou bez lepku. Borůvková kaše je vhodná od ukončeného 7. měsíce, jelikož obsahuje kousky borůvek a ovesných vloček. Řada bio kaší obsahuje pouze složky, které drží certifikát bio kvality. Od ukončeného 4. měsíce si děti mohou pochutnat na Kendamil bio bezlepkové kaši, od 6. měsíce na Bezlepkové ovocné, od 7. měsíce na Banánovo-jahodové a Vícezrnné kaši a od 10. měsíce také na Ovesné kaši s ovocem.