Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Rozmazlete své miminko pravidelnými večerními rituály

5.0 5
3

Přejít na sekci článku:

Masáže

Masáže zdroj: shutterstock.com

Řekli jsme si, že doteky jsou pro miminko velmi důležité – ujistí je, že jsou v bezpečí a milované, a posílí vzájemný vztah mezi nimi a rodičem. Zároveň mohou posloužit jako dorozumívací prostředek. Tak třeba láskyplnou večerní masáží můžete dát svému dítěti najevo, že jej máte rádi i přes to, že vás celý den zlobilo. A až dítě trochu povyroste, může vám masáž oplatit. Věřte, že se vám ťapání jemných dětských ručiček po zádech bude líbit. A dítě se tím taky dokonale zabaví, v určitém věku totiž hrozně rádo napodobuje dospělé.

Na domácí masáž nemusíte být vy ani vaše dítě vystudovaným fyzioterapeutem. Stačí jemně hladit pokožku těla a intuitivně se zaměřit na zablokované části. Masáž dokáže odstranit nervozitu, pomáhá rozpouštět poporodní stres. Jemná masáž bříška pomáhá uvolnit nahromaděné plyny a ulevit od bolesti. Celková masáž je vhodná i pro starší děti, které mají problémy se sebevědomím, špatně komunikují, bojí se nových věcí nebo mají problémy s pozorností.

Masážní olej můžete použít kvalitní rostlinný (pro malé děti je nejvhodnější meruňkový, jojobový nebo mandlový) nebo použít přímo dětský masážní olej. Základ oleje pro novorozence Růženka od Nobilis Tilia tvoří jojobový olej obohacený o esenciální olej z damascénské růže. Dokonale rozmazlí vaše i dětské smysly. Je vhodný obzvláště po náročném či předčasném porodu. Vůně růže harmonizuje psychiku a dodává sebevědomí a jistotu.