Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co jíst, abyste měly dostatek mateřského mléka?

Co jíst, abyste měly dostatek mateřského mléka? Chcete dát svému děťátku v mateřském mléce opravdu to nejlepší? Podpořte zdravé kojení pomocí stravy.
Pavlína Klaudová
5,0 5
11

Přejít na sekci článku:

Kokosový olej pro kojící

Kokosový olej pro kojící zdroj: pixabay.com

Kokosový olej má doma v dnešní době už hodně žen, aniž by věděly, že je dalším z kojících zlepšováků. Obsah mastných kyselin typu omega-3 stimuluje produkci hormonů a zlepšuje laktaci. Mléko je díky esenciálním mastným kyselinám tučnější, výživnější a dítě lépe zasytí. Kokosový olej stimuluje imunitu. Kojícím matkám se doporučuje sníst jednu až tři polévkové lžíce chutného kokosového oleje denně.

Každá kojící maminka by měla vsadit na pomeranče. Zde je důležitý vysoký obsah vitaminu C. Ale také vitaminů A, B, vápníku, hořčíku, draslíku a fosforu. Díky nim se lépe zotaví imunitní systém po porodu a přibývání na váze v těhotenství. Pomeranče navíc pomáhají udržovat dostatečný pitný režim matky. S množstvím pomerančového džusu by se to však nemělo nijak přehánět, protože může způsobit úzkost nebo nadýmání dítěte.

Pískavice neboli řecké seno funguje jako vynikající stimulant sekrece mateřského mléka. Používají se jak semínka, tak listy. Vyznačuje se vysokým obsahem cholinu, poskytuje dostatečné množství železa, vlákniny, vápníku či dalších vitaminů a minerálů. Zmírňuje nadýmání a bolesti těla. Pije se šálek čaje z pískavice denně. Ten se připravuje tak, že se namočí polévková lžíce semen do vody přes noc a v dopoledních hodinách se povaří. Pískavice se dává i do polévek nebo koktejlů. Neměli by ji ale konzumovat těhotné, diabetici nebo alergici na arašídy.

Samostatnou kapitolou kojení jsou chia semínka, jsou bohatá na esenciální mastné kyseliny, vápník, minerály (hořčík, fosfor, mangan), bílkoviny i vitaminy potřebné k dobrému rozvoji vašeho děťátka. Navíc jsou jednou z potravin, které zrychlují a zlepšují tvorbu mateřského mléka. Proteiny obsažené v chia semínkách jsou skvělými stavebními kameny nových buněk a tkání. Chia semínka jsou navíc snadno stravitelné a nezatěžují trávicí systém miminka. Doporučuje se konzumovat dvě lžičky chia semínek denně. Napomáhají hubnutí a působí protizánětlivě. Díky chia semínkům se navíc nemusíte bát zácpy. Kojící matka by měla dodržovat dostatečný pitný režim, který je pro tvorbu mléka také velmi důležitý.

Doufáme, že vám naše rady ohledně stravy kojících přijdou k duhu a povedou k spokojenosti vás i vašeho miminka. My v Biooo doporučujeme podpořit kojení ještě masážním olejem pro kojící maminky nebo můžete přidat jeden z potravinových doplňků, které najdete v naší nabídce.