Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čajová revoluce: Fluidum Té

čaj, český startup čaj, Fluidum Té, připravený čaj zdroj: Fluidum Té

Příprava pravého čaje je poměrně složitá, protože každý druh potřebuje správnou teplotu vody a přesnou dobu louhování. Fluidum Té přichází s revoluční metodou, díky které si můžete vychutnat perfektní čaj kdykoliv a kdekoliv. Nemusíte ohřívat vodu, dokonce ani čekat na vylouhování. Přečtěte si, v čem se skrývá jeho tajemství. 

O značce Fluidum Té

Čaj je po čisté vodě nejvíce konzumovaným nápojem na světě. V jeho přípravě však od vynálezu balení do sáčků nenastaly výraznější změny. Za inovativním nápadem stojí český startup v čele s Šárkou Vávrovou. Fluidum Té je BIO tekutý čajový extrakt k okamžité přípravě šálku čaje. Vyrábí se novou, velmi šetrnou metodou z bylin a vody, kdy bylinky nejsou vystavovány varu, dlouhé maceraci ani působení chemie nebo alkoholu. Výhodou je přirozeně veganské, bezlepkové a bezlaktózové složení. Fluidum Té je spojením české bylinné tradice a nových technologií, které změní váš pohled na přípravu čaje.

Jak se Té připravuje

Na počátku stála logická myšlenka zakladatelky startupu „Čaj je skvělý nápoj, jeho popularitu však snižuje zdlouhavá příprava. Lidé často nemají čas čekat na vylouhování čaje a hlavně pak ani na jeho ochlazení, aby ho mohli pít,“ říká Vávrová. Příprava Fluidum Té je oproti tomu opravdu jednoduchá, nemusíte si hlídat čas louhování, ani zapínat rychlovarnou konvici na ohřev vody. Stačí tekutý obsah sáčku nalít do čtvrt litru studené, či libovolně teplé vody – max. však 80 °C. Tip: Můžete zkusit použít také perlivou minerální vodu nebo sodovku.

Připravit si tento inovativní čaj můžete úplně kdekoli – když ráno pospícháte do práce, na výletě v přírodě, v letadle nebo ve vlaku. Stačí mít vodu a sáček Té v kapse. Vyzkoušet Fluidum Té můžete v jeho šesti chuťově i funkčně vyladěných kombinacích v bio kvalitě, bez přidaných barviv, umělých aromat, konzervantů nebo cukru a kofeinu.