Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

28 důvodů, proč si koupit přírodní dekorativku

28 důvodů, proč si koupit přírodní dekorativku Proč používat přírodní dekorativní kosmetiku.
Hana Bartušková
4,0 5
5

28 důvodů, proč si koupit přírodní dekorativku zdroj: shutterstock.com

Kdo chce, hledá způsoby. A kdo nechce, hledá důvody. Ještě jste přírodní dekorativní kosmetice na chuť nepřišly? Máte pocit, že běžný make-up z drogérie je lepší? Nebojte, našli jsme vám kupu důvodů, proč dekorativní kosmetiku s přírodním složením vyzkoušet. A tak důvody už hledat nemusíte, stačí teď jenom začít nakupovat.

Přejít na sekci článku:

Kupte si přírodní kosmetiku, protože...

Kupte si přírodní kosmetiku, protože... zdroj: shutterstock.com

Neobsahuje parabeny. Ani jiné umělé konzervanty. Víte, co všechno musí vaše pokožka vydržet? Každé ráno na ni namažete několik vrstev krémů, sér a make-upu, venku na pokožku zase nasedá prach, smog a další nečistoty a chemikálie. Tak proč to trošku chemicky neodlehčit neboli neodchemčit.

Neobsahuje umělá barviva nebo umělé parfemace. Díky tomu je tato kosmetika mnohem šetrnější k pokožce. Právě chemická barviva a parfemace jsou velmi často odpovědná za podráždění pokožky, vznik ekzémů nebo alergií. Ani s přírodní kosmetikou to sice není jednoduché a pořád si budete muset dávat pozor na esenciální oleje nebo další přírodní potenciálně dráždivé látky, ale s přírodou jde tak nějak všechno líp.

Je šetrná i k životnímu prostředí. Pokud navíc v kosmetice budete používat jenom přírodní složky, tak si můžete být jisté, že kosmetika je šetrná nejen k vaší pleti, ale také k přírodě.