28 důvodů, proč si koupit přírodní dekorativku

4,0 5
5

28 důvodů, proč si koupit přírodní dekorativkuzdroj: shutterstock.com

Kdo chce, hledá způsoby. A kdo nechce, hledá důvody. Ještě jste přírodní dekorativní kosmetice na chuť nepřišly? Máte pocit, že běžný make-up z drogérie je lepší? Nebojte, našli jsme vám kupu důvodů, proč dekorativní kosmetiku s přírodním složením vyzkoušet. A tak důvody už hledat nemusíte, stačí teď jenom začít nakupovat.

Přejít na sekci článku:

Kupte si přírodní kosmetiku, protože...

Kupte si přírodní kosmetiku, protože...zdroj: shutterstock.com

Neobsahuje parabeny. Ani jiné umělé konzervanty. Víte, co všechno musí vaše pokožka vydržet? Každé ráno na ni namažete několik vrstev krémů, sér a make-upu, venku na pokožku zase nasedá prach, smog a další nečistoty a chemikálie. Tak proč to trošku chemicky neodlehčit neboli neodchemčit.

Neobsahuje umělá barviva nebo umělé parfemace. Díky tomu je tato kosmetika mnohem šetrnější k pokožce. Právě chemická barviva a parfemace jsou velmi často odpovědná za podráždění pokožky, vznik ekzémů nebo alergií. Ani s přírodní kosmetikou to sice není jednoduché a pořád si budete muset dávat pozor na esenciální oleje nebo další přírodní potenciálně dráždivé látky, ale s přírodou jde tak nějak všechno líp.

Je šetrná i k životnímu prostředí. Pokud navíc v kosmetice budete používat jenom přírodní složky, tak si můžete být jisté, že kosmetika je šetrná nejen k vaší pleti, ale také k přírodě.