Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 záchrany, když vám v kosmetické taštičce něco chybí

4 záchrany, když vám v kosmetické taštičce něco chybí Vyzkoušejte multifunkční produkty.
Hana Bartušková
5,0 5
1

4 záchrany, když vám v kosmetické taštičce něco chybí zdroj: shutterstock.com

Občas se to stane každému. Něco v koupelně dojde a zapomněla jste dojít do drogérie. Zabalíte si kosmetickou taštičku a něco jste doma zapomněla. Nebo naopak tu kosmetickou taštičku teprve balíte na prodloužený víkend a chcete ušetřit místo. Tak na to jděte multifunkčně. Existuje totiž pár alternativ, jak nahradit chybějící produkt. Nejzákladnějším příkladem je například rtěnka místo tvářenky nebo naopak tvářenka jako přirozený oční stín. A co jiného můžete ještě multifunkčně použít?

Přejít na sekci článku:

Chybí vám lak nebo gel na vlasy

Co použít? Tělové máslo, mléko nebo krém.

Jak to funguje? Pokud používáte bezoplachovou péči na vlasy, třeba vlasový krém nebo olej, tak ve složení určitě najdete spoustu přírodních složek, které se používají i při péči o tělo. Ať už rostlinné oleje nebo bambucké či kakaové máslo. Tělová másla nebo krémy s čistě přírodním složením tak můžete bez problémů použít i pro péči na vlasy. Skvěle to funguje například pro péči o konečky a při uhlazení vlasů, které pak lépe drží účes, a lak na vlasy ani nebudete potřebovat. Nebo opravdu malé množství tělového másla použijte pro uhlazení jemných vlásků, které vám trčí z účesu.

Na co si dát pozor? I když složením tělový krém nebo máslo vlasům určitě neublíží, tak konzistence může být příliš hutná a zatěžující. Aplikujte proto jen malé množství a postupně, ať nakonec neskočíte s mastnými a zatíženými vlasy.