Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Má opravdu líčení vliv na naše sebevědomí?

zdroj: pexels

Vstala jste někdy z postele a u zrcadla si pomyslela “Ježiš, to zas dneska vypadám”? Ruku na srdce, komu z nás se to alespoň jednou nestalo? Nebylo by ale lepší začínat den třeba se slovy “To se ale dneska mám, že jsem zdravá a šťastná”? Za prvé už tím vysíláme pozitivní vybrace a manifestujeme, na co myslíme a za druhé nezačínáme den proudem pesimistických myšlenek. Ano, my víme, “nám se to řekne”, tak jinak…

Ne každý den je posvícení

Občas se nám prostě nepovede vyspat se do růžova, ať už se o to snažíme sebevíc. Můžeme si ale pomoci dodržováním ranních rituálů, které jsou pro nás často během dne tou jedinou chvilkou, kterou věnujeme opravdu jen péči o sebe. A co si budeme povídat, takovou chvilku si přece zasloužíme všechny.
Začít můžeme zlehka, třeba u naší ranní pleťové rutiny a následného nalíčení. A proč vlastně ráno věnovat cenné minuty něčemu, jako je líčení, místo toho, abychom si dopřály pár minut spánku navíc? Ať už vás to někdy dřív napadlo nebo ne, i malé zkrášlení našeho zevnějšku nás může “nakopnout” a dodat nám potřebnou dávku sebejistoty. Když ráno věnujeme třeba jen pár minut cenného času péči o náš zevnějšek, výsledek bude více než uspokojivý. Během chvilky uvidíme proměnu, kterou způsobí trocha korektoru a řasenka. I tak málo stačí k tomu, abychom do nového dne vykročily s úsměvem na tváři. 

Co s tím?

Pokud je pro vás těžké něčemu takovému uvěřit, doporučujeme dopřát si alespoň jednu návštěvu v salonu u profíků, kde vás hezky nalíčí. Případně navštivte kurz líčení a přijďte líčení na kloub s
pomocí odborníka. Jednak je to čas, kdy se můžete věnovat jen sama sobě, kdy si můžete odpočinout a zároveň zjistit, jak se vlastně jako žena cítit krásně ve své vlastní kůži. Zjistit, že vlastně nedokonalosti, které na sobě vidíme jako obrovský problém, okolí vlastně mnohdy ani nevnímá.
Správné líčení nám může připomenout, jak krásné máme oči nebo jak plnými rty se můžeme pyšnit. A právě to je něco, co by se nám mělo vrýt do paměti. Ne to, že nám vizážistka vybrala pěkný odstín rtěnky, ale to, jak jsme se v danou chvíli cítily.

Dělejte to pro sebe

Proto když se zeptáme žen, které make-up používají, možná vás překvapí, kolik z nich odpoví, že to dělají kvůli sobě a dobrému pocitu ze sebe sama, ne proto, že se chtějí líbit lidem kolem. A tak by to přece mělo být, cítit se krásná ve svém těle. To je něco, co pak zaujme i okolí - ne to, že zrovna máme řasenku, ale to, co za energii z nás vyzařuje a jak sebevědomě působíme na okolí. Kolikrát slyšíme muže i ženy říkat věci typu “Kvůli mě se líčit nemusíš”, “Mně se líbíš víc bez líčení.” Je až úsměvné, že je mnohdy ani nenapadne, že by se člověk mohl chtít primárně líbit sám sobě a ne zavděčit okolí, nemyslíte? :)

Za nás tedy určitě stojí za to vyzkoušet si na vlastní kůži, jaký efekt na VAŠE sebevědomí bude mít, když se, ať už sami nebo s pomocí odborníků, nalíčíte a znovu v sobě objevíte tu jiskru, na kterou jste už třeba zapomněly.