Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Moře doma

Moře doma Protože většina z nás nemůže k moři tak často, jak by chtěla, můžeme si ho zkusit udělat doma.
Renata Ježková
5,0 5
1

Moře doma zdroj: shutterstock.com

Tak ano, to by chtěl asi každý. Koridor k Jadranu nevyšel, tak to někteří z nás řeší alespoň příležitostným pobytem. Nicméně stěhovat se natrvalo asi není úplně schůdná varianta pro každého, navíc střídání podnebních pásem příliš často rovněž není něco extra zdravého. Takže nemáme na výběr a musíme - aspoň občas - trochu simulovat. A tou nejsnažší cestou je koupel.

Protože moře, to je hlavně slaná voda, která je často právě tou příčinou, proč se u moře cítíme lépe a většinou i lépe vypadáme, jelikož kombinace slané vody a sluníčka dokáže vyřešit velkou část problémů s kůží a pletí, které jinak po zbytek roku řešíme. Nicméně když nemůžeme cestovat tak často, jak bychom chtěli, kousek moře si do koupelny přece jen nastěhovat můžeme.

Přejít na sekci článku:

Sůl nad zlato

Sůl nad zlato zdroj: shutterstock.com

Pohádku sice každý zná, ale sůl jako kosmetickou ingredienci přece jen často přehlížíme. Připadá nám moc prvoplánová, obyčejná a často málo luxusní. Často se nedokážeme zbavit pocitu, že jde vlastně o to samé, co si za pár korun koupíme v supermarketu. Jenže je a není. Chemicky jde samozřejmě stále o chlorid sodný, ale rozdílů mezi nejlevnější supermarketovou solí a koupelovou solí v podání skutečné přírodní kosmetiky je povícero a rozhodně nejsou zanedbatelné.

Tím největším je samozřejmě čistota. Je jedno, jestli je základem sůl mořská, himalájská nebo z Mrtvého moře, ale pořídíme-li skutečně kvalitní sůl do koupele, víme, že v ní skutečně není nic víc ani nic míň, než jak tomu bylo v přírodě. Některé druhy soli totiž kvůli vysokému obsahu minerálů nechutnají zrovna nejlépe a pro kulinářské potřeby by bylo nutné je demineralizovat. Což je přesně to, co nechceme, protože právě vysoký obsah minerálů činí ze soli sice nenápadný, ale velmi účinný nástroj proti mnoha neduhům.

Díky sodíku v soli vázaném je totiž naše tělo schopné vstřebat tyto minerály daleko lépe a rychleji a přinesou nám tedy značný užitek. Navíc jde často o látky unikátní - třeba sůl z Mrtvého moře obsahuje množství látek, které nikde jinde nenajdeme a díky tomu si dokáže často poradit s problémy, kde ostatní přípravky selhaly. Stejně tak specifická je třeba černá himalájská sůl, která má sice poměrně výraznou vůni, ale má skvělé regenerační účinky na kůži a výborně uvolňuje svaly i klouby - právě díky vysokému obsahu železa a sirných sloučenin.