Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Moře doma

5.0 5
1

Přejít na sekci článku:

Hrátky se solí

Hrátky se solí zdroj: shutterstock.com

Ale možná, že je vám sůl i tak málo. Protože je přece tolik dalších daleko zajímavějších věci, které si lze do koupele dát. Které tak pěkně provoní a zvláční pokožku… Ale ani v tomto případě se není potřeba pozitivních účinků soli vzdát. Skvělou kombinací je například solný peeling následovaný výživnou voňavou koupelí. Přitom pro přípravu solného peelingu potřebujete pouze vámi vybranou sůl, kterou buď smícháte s trochou růžového nebo jiného hydrolátu na kašičku, případně ji přidáte do vašeho oblíbeného sprchového gelu. Následnou koupel si pak můžete užít třeba s krémovými kuličkami Ceano.

Pokud je vám solný peeling příliš hrubý nebo se vám do něj nechce, tak obě přísady prostě zkombinujte. Nechte ve vodě rozpustit sůl, nějakou dobu zůstaňte pouze v solné lázni a následně přidejte kuličku, která vám koupel nádherně provoní a obsažená másla a oleje pokožku dokonale ošetří. Stejným způsobem je možné nakombinovat sůl a koupelový olej nebo použít sůl a pár kapek éterického oleje. Pro podrážděnou, suchou nebo ekzematickou kůži je skvělou kombinací sůl a odvar z ovesných vloček.

A jestli si chcete skutečně vyhrát nebo někoho obdarovat něčím originálním, namíchejte si sůl vlastní. Jako základ použijte nejlépe sůl z Mrtvého moře nebo sůl himalájskou a následně k nim přidávejte ingredience dle libosti. Sušené bylinky nebo květy plní hlavně estetickou funkci, neboť voda v lázni není dostatečně teplá nebo v ní nejsme dostatečně dlouho na to, aby se z bylin uvolnily účinné látky. Nejste tedy omezováni účinky, takže si můžete vyhrát s barvami. Růže, měsíček, chrpa nebo levandule vypadají velmi krásně a můžete si je nasbírat i sami. Pro lepší výživu pokožky můžeme přidat buď nastrouhané kakaové máslo nebo promíchat s nějakým rostlinným olejem - podle toho, jakou výslednou konzistenci chceme. Následně přidáme pár kapek éterického oleje.Tady pozor, je potřeba, aby byl opravdu kvalitní, protože při koupeli na nás působí hned dvakrát - inhalujeme ho a aplikujeme na pokožku.