Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Levandulové tělové mýdlo Sportique

Recenze: Levandulové tělové mýdlo Sportique zdroj: sportique.cz

Po nesčetných zkušenostech si už zpravidla pečlivě vybírám kosmetiku. Mám citlivou kůži a sedí mi přírodní, bio a jinak šetrné věci. Odličovací vody, kúry na vlasy, ošetřující pleťová mléka... dávám si na to skutečně pozor a moje tělo se mi odvděčuje. O jednom z kosmetických přípravků jsem ale doposud takhle nepřemýšlela. Je to přípravek tak banální, že mě vůbec nenapadlo uvažovat o dopadech jeho každodenního užívání. Mýdlo.

Cihly přírodního mýdla jsou sice romantické, ale pro mě z řady důvodů nepraktické. Zkusila jsem proto tělové mýdlo Sportique ve 200ml lahvičce a ve variantě levandule. Upravený, lehce minimalistický vzhled, vůně velmi příjemná – díky levandulovému éterickému oleji, který je v mýdle obsažen. Ten má pozitivní vliv jak na pokožku, tak na psychiku. Tohle ráda zkusím. Dávkování je bezproblémové. Mýdlo přehnaně nepění. Ve složení jsem nenašla ani žádné dráždivé tenzidy, které jsou obsahem většiny mýdel. Třeba Laurethsulfát sodný. Největší problém sulfátů je narušení přirozené kožní bariéry, vysušování a podráždění kůže vedoucí k alergiím, ekzémům a kožním problémům, nehledě k tomu, že porušenou kůží snáze proniknou další nevhodné látky. Složením tedy Sportique ví co dělá a to vítám.

Recenze: Levandulové tělové mýdlo Sportique

Přes absenci chemie levandulové mýdlo skvěle funguje pro odstraňování nečistot, to se mi osvědčilo při mnoha letních radovánkách. Používám ve sprše a vytahuju ho na umývání obličeje – protože se nebojím svěřit mu i citlivou pokožku své tváře, což bych u normálních mýdel nikdy neudělala. Bez problému poslouží i jako šampon. Abych mohla dobře porovnat, schválně jsem udělala malý experiment a týden jsem se umývala běžným sprcháčem z drogerie a následující týden tělovým mýdlem Sportique. Je to skutečně rozdíl, citlivá pleť to pozná.

Pro mě je dost důležitým faktorem, že kůže už není vysušená jako byla dřív, což zajišťují jemné tenzidy. K duhu mi jistě přijde i Aloe vera šťáva a výtažek z mořských řas. Mám doma tvrdou vodu, ale přesto je má pokožka po používání mýdla Sportique vláčná a hydratovaná, není podrážděná chemií z běžných mýdel a tak zbavená své přirozené ochrany. Což podporuji i aplikací tělového krému stejné značky, který jsem dostala spolu s mýdlem – taky v levandulové variantě. Mám nového favorita. Přesto se těším, až vyzkouším i další vůně.

Hana Špačková