Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná s Terranovou Health: Beauty Comlpex

zdroj: shutterstock

Aby náš organismus mohl dobře fungovat, potřebuje k tomu vhodné podmínky a správné „palivo“. Tím palivem nám je psychická pohoda, radost ze života, pohyb, ale hlavně zdravá strava plná vitamínů a minerálních látek. Když tohle všechno dokážeme vyladit, pak je harmonický i náš život. Jenomže ne vždy se nám to daří. Přicházejí menší i větší překážky, náročná období, stres, nemoci. Tělo má v tu chvíli větší spotřebu vitamínů, přichází o minerální látky. Dostat se zpět do rovnováhy vám pomůže Komplex pro krásu od Terranova Health.

Pro koho je Beauty complex vhodný?

Ideální pro všechny ženy, které o sebe rády pečují a to hlavně o svoje vlasy, pleť a nehty. Dopřát si ho mohou i veganky, protože kapsle jsou vyrobeny z rýžových otrub, takže neobsahuje želatinu ani laktózu. Obsah kapslí je samozřejmě čistě rostlinný. Sáhnout po nich mohou i ženy, které se vyhýbají cukru či syntetickým látkám v podobě barviv a konzervantů. V produktech britské značky Terranova Healt nic podobného nenajdete. Co v nich ale najdete, je kombinace rostlinných výtažků, minerálních látek a vitaminů.

Vitamin C

Určitě musíme v první řadě zmínit Vitamín C. Je zásadní pro naši imunitu. Na rozdíl od většiny zvířat si ho člověk nedokáže sám vytvářet. A tak je potřeba si ho dodávat. Výhodou je, že vitamínem C se nelze předávkovat. Co je v těle navíc, to se odplaví močí. Naopak nedostatek vede k různým nemocem. Denně bychom měli přijmout 80-100 mg vitamínu C. Při onemocnění, fyzické námaze, v rekonvalescenci, v těhotenství, při kojení, kouření či při užívání antibiotik je potřeba dávku navýšit. Ovšem dobrá imunita není jediným benefitem tohoto vitamínu. Má vliv i na naši krásu. Je skvělým antioxidantem a podporuje tvorbu kolagenu. Pokožce dodává pružnost, vitalitu a pleť je pak krásně svěží. Ideální je vitamín dodávat vnitřně – stravou, doplňky stravy, ale i zvnějšku například maskou, krémem či sérem. Kde ho najdeme? V přirozené formě je bohatým zdrojem například rakytník, šípky nebo černý rybíz. Ale také pažitka, paprika či brokolice nebo rajčata.

Zinek

Tento důležitý stopových prvek je nepostradatelný pro naše tělo. Ovlivňuje prakticky vše, co se v něm odehrává. Stojí za kvalitou vlasů, nehtů, pleti, udržuje pevné kosti. Jestliže plánujete miminko, pak právě zinek napomáhá plodnosti a reprodukci. V neposlední řadě udržuje správnou vyváženou hladinu cukru v krvi a pomáhá produkci inzulinu. Naše tělo ho samo nevyrábí, a tak ho musíme doplňovat.  V potravě ho najdeme v mase, játrech, vajíčkách, vegetariáni pak v luštěninách, celozrnných obilovinách nebo v kořenové zelenině. Skvělým zdrojem jsou dýňová semínka nebo droždí. Když nám chybí, jsme náchylnější k nemocem, infekci, hůře se hojí rány, vypadávají vlasy, zhoršuje se zisk a nálada. Tělo ho hodně vyloučí, např. pocením, a tak na to musíme myslet a doplňovat ho. Ještě více například v době těhotenství či při kojení.

Vitamin A

Další důležitý vitamín pro naše zdraví i krásu. Udržuje v kondici náš zrak, sliznice i pokožku. Podporuje imunitu. Je rozpustný v tucích, a tak bychom ho měli konzumovat v kombinaci s nimi. V přirozené formě ho najdeme v játrech, skvělý je rybí tuk, maso vejce. V našem těle se vytváří z betakarotenu, který nejdete ve žlutooranžové zelenině, například v mrkvi, dýni, rajčatech... Aby se však mohl betakaroten přeměnit na vitamín A, potřebuje k tomu tuky. A tak je vhodné tuto zeleninu zakápnout olejem, přidat semínka nebo ořechy. Ovšem pozor, vitamínem A se můžeme i předávkovat.

Magnifood komplex

Tak tohle je opravdový bonus navíc. Každý doplněk stravy Terranova Health je obohacen o svůj vlastní Magnifood, což je synergický komplex rostlinných látek a potravin bohatých na fytonutrienty. Tyto složky se kombinují takovým způsobem, aby zvýšily biochemické prostředí těla, čímž se maximalizuje přínos vitaminů, minerálů a dalších živin produktu. Rostliny, které se v Magnifood používají, se zpracovávají lyofilizací, což je jedinečný způsob, který dokáže uchovávat aktivní rostlinné enzymy. Tyto složky zvyšují účinky živin produktu, poskytují pestrou škálu fytonutrientů, dodávají rostlinné přísady, které zvyšují obsah vitamínů, minerálů a dalších živin a v neposlední řadě chrání přísady před oxidačním poškozením.

Krátce o značce Terranova Health

Od roku 2008, kdy značka Terranova Helath přišla na trh, získala za svůj přístup a kvalitu řadu ocenění. Za vším stojí Stephen Terrass, autor osmi knih o výživě, který se na poli doplňků stravy pohybuje již více než 40 let. Složení výrobků je čistě přírodní, pouze z kvalitních a šetrně zpracovaných surovin. Většina rostlinných složek je zpracována metodou lyofilizace, tedy sušením mrazem, aby byly zachovány všechny hodnotné živiny v jejich přirozeném množství. Doplňky stravy jsou veganské, neobsahují želatinu, laktózu ani cukr či barviva a konzervanty. Každý produkt je obohacen o Magnifood komplex, což je unikátní synergická směs rostlinných látek a potravin bohatých na fytonutrienty. Tato látky podporují vstřebávání a účinky živin každého produktu v jejich individualitě i synergii. Po dvouleté pauze se značka Terranova Helath vrací na český trh a nás těší, že BiOOO je jejím výhradním distributorem