Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S čím vám pomohou trávicí enzymy?

zdroj:

Snažíte se jíst zdravě, plnohodnotně, přesto vás trápí problémy? Možná vaše tělo ze stravy nezískává vše, co potřebuje. K tomu mu pomáhají trávicí enzymy, které se tvoří v naší chemické laboratoři v žaludku. Pokud těchto enzymů nemáme dostatek a některé potraviny a jídla se nám tráví špatně, pomohou nám trávicí enzymy od Terranova Health.

Jídlo nám může být lékem, ale i jedem. Záleží jen na nás, jak k němu přistupujeme, co do svého těla dáváme a co přijímáme ve formě potravy. Abychom však mohli potravu dobře strávit a vstřebat její výživové látky, potřebujeme, abychom měly dost trávicích enzymů a aby správně fungovaly. Tedy látky, které rozkládají jednotlivé složky potravy na menší a jednodušší činitele, které se tak mohou vstřebat tam, kde je potřebujeme.

podpora vašeho zdraví

Trávicích enzymů existuje více než 50 tisíc a každý z nich má jiný úkol, jiné dovednosti. Jsou rozesety prakticky po celém trávicím ústrojí. Například sliny obsahují enzym ptyalin, který rozkládá hlavně škroby, v žaludku pak úřaduje pepsin, který pomáhá trávit bílkoviny, ve střevech pak máme mnoho enzymů, které tráví bílkoviny, sacharidy i tuky. 

Enzymy jsou důležité, protože zrychlují trávicí procesy. Teprve tehdy, když se bílkoviny, sacharidy i tuky rozdělí na menší molekuly, mohou se přes střevní stěnu dostat do krve. Kdybychom je neměli, nedokázalo by naše tělo ze stravy vstřebat žádné živiny. 

Jestliže vaše tělo špatně tráví, podpořte ho vhodnými doplňky. Za nás můžeme doporučit například Terranova Health Trávicí enzymy, které jsou ideální i pro vegetariány. Neobsahují  pšenici, sóju, laktózu ani želatinu. Naopak nabízejí optimální kombinaci enzymů, které zajistí správnou činnost trávicího systému. 

Jaký je v těchto enzymech tedy trik? Žádný! Tyto kapsle nabité zdravím obsahují pouze bylinky podporující trávení a to například:

FENYKL

Už ve starém Egyptě i Římu znali jeho léčivé účinky. Používali ho například na zklidnění bolavého žaludku, ale i na kašel či nachlazení. Bylinku můžeme pro ozdravení organismu využít úplně celou, tedy plody, listy, kořen, řapík i semínka. 

Fenykl podporuje trávení, zlepšuje chuť k jídlu a ulevuje při nadýmání. Kromě těchto vlastností také posiluje imunitu, podporuje tvorbu mateřského mléka a uvolňuje hleny. 

ZELENÝ JEČMEN

Zelený, nebo chcete-li mladý ječmen dodá našemu tělu na 20 aminokyselin. Má vliv na imunitní systém a co oceníme v dnešní překyselené době, zelený ječmen překyselení odstraňuje. Při jeho užívání se vám bude lépe spát. Našemu tělu dodá enzymy, které nabudí trávení i celý organizmus. Považuje se za kvalitní antioxidant a zlepšuje trávení. Najdeme v něm mnoho minerálních látek, jako je draslík, vápník, železo, hořčík či fosfor. Z vitamínů nesmíme opomenout A, skupinu B včetně B6, kyselinu listovou i pantotenovou. 

ARTYČOK

Je přírodním pomocníkem při řešení potíží s játry, slinivkou a žlučníkem. Čistí krev a detoxikuje tělo. Snižuje cukr v krvi i cholesterol. Posiluje srdce, podporuje krvetvorbu, podporuje hubnutí, posiluje játra a zlepšuje trávení. Celkově pomáhá detoxikovat tělo. 

To je jen výběr bylinek, kterých jsou Trávicí enzymy od Terranova Health doslova nabité.

 

Co je MAGNIFOOD KOMPLEX?

Tohle je opravdový bonus navíc. Každý doplněk stravy Terranova Health je obohacen o svůj vlastní Magnifood, což je synergický komplex rostlinných látek a potravin bohatých na fytonutrienty.

Tyto složky se kombinují takovým způsobem, aby zvýšily biochemické prostředí těla, čímž se maximalizuje přínos vitaminů, minerálů a dalších živin produktu. Rostliny, které se v Magnifood používají, se zpracovávají lyofilizací, což je jedinečný způsob, který dokáže uchovávat aktivní rostlinné enzymy. 

Tyto složky zvyšují účinky živin produktu, poskytují pestrou škálu fytonutrientů, dodávají rostlinné přísady, které zvyšují obsah vitamínů, minerálů a dalších živin a v neposlední řadě chrání přísady před oxidačním poškozením.

O Terranova Health

Od roku 2008, kdy značka Terranova Health přišla na trh, získala za svůj přístup a vysokou kvalitu produktů řadu ocenění. Za vším stojí Stephen Terrass, autor osmi knih o výživě, který se na poli doplňků stravy pohybuje již více než 40 let. Po krátké pauze se tato oblíbená značka opět vrací na český trh a nás těší, že BiOOO je jejím výhradním distributorem. Stejně jako trávicí enzymy také doporučujeme například multivitamíny pro těhotné a kojící ženy, širokou škálu vitamínů i minerálů nebo probiotika.