Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bahno z Mrtvého moře – poklad na mořském dně

Bahno z Mrtvého moře – poklad na mořském dně Mrtvé moře je známé svou vysokou salinitou i léčivým mořským bahnem.
Ina Havránková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jak bahno z Mrtvého moře používat?

Jak bahno z Mrtvého moře používat? zdroj: shutterstock.com

Pokud budete bahno používat jako masku na obličej nebo vlasy, můžete si vybrat, zda ho aplikujete studené, nebo nahřáté. Osobně preferuji bahno nahřáté, protože se tím zesilují jeho účinky a nanášení je mnohem příjemnější. Nahřívejte ho ideálně ve vodní lázni, ale nikdy v ničem kovovém! Na bolavé svaly a klouby ale aplikujte bahno vždy teplé a v případě použití na zánětlivá místa jej naopak nanášejte vždy pouze studené.

Bahno můžete použít několika způsoby:

Jako pleťovou masku. Bahno jednoduše naneste na očištěnou pleť obličeje, vyhněte se okolí očí a rtů. Protože je pleť obličeje jemná a citlivá, nechte působit maximálně 5 minut a poté obličej důkladně opláchněte teplou vodou.

Jako masku/zábal na vlasy a pokožku hlavy. Bahno naneste zejména ke kořínkům vlasů a na pokožku hlavy. Pro zesílení účinků pak můžete vlasy překrýt fólií a zabalit do ručníku. Nechte působit 20 minut, poté vlasy důkladně opláchněte a umyjte šampónem. Pokud chcete účinky mrtvomořské kúry ještě prohloubit, použijte šampón s minerály z Mrtvého moře.

Jako zábal na problematické partie. Bahno naneste na problematické partie, jako jsou hýždě, stehna a bříško a překryjte je opět fólií. Nechte působit 20 minut a poté důkladně smyjte. Pro prohloubení účinků můžete použít sprchový gel s minerály z Mrtvého moře.

Jako obklad na bolavé svaly a klouby. Nahřáté bahno naneste na bolavé partie, zabalte do fólie a překryjte ručníkem. Opět nechte působit 20 minut a bahno důkladně opláchněte.