Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cesta k přírodní kosmetice

Cesta k přírodní kosmetice Vyzkoušejte přírodní kosmetiku.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Cesta k přírodní kosmetice zdroj: shutterstock.com

S novým rokem chceme pomoci všem z vás, kteří si dali za novoroční předsevzetí „najít novou a kvalitnější péči o pokožku“. Zapomeňte na hromadné nákupy v drogériích a občasné nakupovací záchvaty v parfumériích. Jde to totiž jinak. Jde to totiž přírodně. Rozhodli jsme se vám v nákupech pomoci, a tak vás vítáme u nového seriálu o tom, na co se připravit při výměně vaší obvyklé kosmetiky za tu přírodní.

Přírodní kosmetika vám nabídne nejen kvalitní ingredience, ale především přirozenou péči o pleť, pokožku nebo vlasy. Péči, která byla vyzkoušela staletími, ale která také svou podobu v posledních letech mění díky vědě a technice. Přírodní kosmetika už není jenom čistý rostlinný olej, ale stejně tak jako běžně prodávaná kosmetika, vám nabídne účinné molekuly a efektivní složení.

Připravte se na velké změny a ponořte se do tajů přírodní kosmetiky. Čím se liší od běžné drogérky a parfumérie?

Přejít na sekci článku:

Složení přírodní kosmetiky

Složení přírodní kosmetiky zdroj: shutterstock.com

Tak taková odlišnost vás asi taky napadla. Přírodní kosmetika neobsahuje umělé chemické látky. Neobsahuje umělé parfemace, konzervanty a další chemické složky. Přírodní kosmetika také neobsahuje deriváty ropy, paraffinum liquidum nebo parafín či minerální olej. Místo toho je přírodní kosmetika složena z rostlinných olejů, přírodních másel, květin a bylin, účinných extraktů a macerátů. Jak jednoduché.

Zas tak jednoduché to ovšem není. Výrobci přírodní kosmetiky nemíchají své krémy v kuchyni a na koleni na zápraží z vlastnoručně vypěstovaných bylin. I když i takovou kosmetiku si můžete v dnešní době koupit. Většina výrobků moderní přírodní kosmetiky vzniká v dnešní době ale v laboratořích. A tak pokud pečlivě studujete složení kosmetiky, tzv. INCI, tak i v přírodní kosmetice narazíte na pojmy, kterým na první pohled nerozumíte.

Tyto tzv. přírodní deriváty vznikají v laboratořích z přírodních surovin. V laboratořích jsou využívány veškeré vědecké vymoženosti, extrakce efektivních složek z rostlin nebo účinných molekul z olejů a másel. Vznikají tak přírodní látky, které mají sice přírodní původ, ale vznikly v laboratoři. Díky tomu nabízí lepší účinnost než původní přírodní látka a také většinou uživatelsky přívětivější konzistenci.