Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cesta k přírodní kosmetice

Cesta k přírodní kosmetice Vyzkoušejte přírodní kosmetiku.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Účinky přírodní kosmetiky

Účinky přírodní kosmetiky zdroj: shutterstock.com

Mnoho lidí se účinků přírodní kosmetiky bojí. Často totiž předpokládají, že přírodní látky se nedokáží vyrovnat extrahovaným molekulám a patentovaným látkám z laboratoře. To ovšem není pravda, i přírodní látky mají své jedinečné účinky. Navíc s pokračujícím technickým pokrokem je extrahováno i z přírodních látek stále více účinných molekul, které se těm s chemickým původem naprosto vyrovnají.

Pokud se budeme bavit o účincích, tak je nutno říct, že jsou zcela individuální. Záleží na typu pleti, na každém jednotlivci i na směsi použitých přírodních látek. Čisté přírodní látky mají většinou pomalejší působení než jejich chemické náhrady, prvních výsledků si tak nemusíte všimnout hned, objeví se možná pomaleji, ale většinou jsou o to trvanlivější.

Hlavní výhodou přírodní kosmetiky je totiž to, že podporuje přirozené procesy v pleti. Zatímco chemická kosmetika dodává umělé látky, které nejsou pleti přirozené, ta přírodní podporuje rovnováhu a zdraví každé pleti. Vytváří podmínky, ve kterých se dokáže pokožka sama regenerovat a přirozeně obnovovat. Díky tomu jsou účinky trvanlivější, i když pomalejší. Rychlost obnovy pleti totiž záleží především na přirozeném rytmu pokožky. A přesně o to se přírodní kosmetika snaží, vyrovnat a podpořit přirozený stav pleti tak, aby mohla být prostě a jednoduše krásná.

Související produkt
Univerzální výživný krém Skin Food 75 ml
Weleda / 282 Kč
Univerzální výživný krém má mnohostranné využití. Lze jej použít klasicky jako noční či denní krém, nebo ochranný krém na ruce, suché paty, lokty, kolena i jako péči o nehtovou kůžičku trpící na záděry.
Detail produktu