Cesta k přírodní kosmetice

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Vůně přírodní kosmetiky

Vůně přírodní kosmetikyzdroj: shutterstock.com

Vůně přírodní kosmetiky vás může velice překvapit. Ono aby něco vonělo líbivě jako rozkvetlá louka, tak to většinou potřebuje trošku té chemické parfemace. Jinak voní rozkvetlá růže, jinak voní růžový olej, jinak růžový extrakt a jinak růžová voda. Takže tu pravou růžovou vůni mnoho z nás zná pouze v její chemické podobě. Hodně přírodních surovin navíc nemá téměř žádnou přirozenou vůni, například čisté bambucké máslo podle čichu spíš nepoznáte.

A pak jsou zase naopak přírodní složky, které poznáte hned na první přivonění. Například kokosový olej má opravdu autentickou vůni čerstvého kokosu a každému krému tak dodá exotickou vůni pláže zalité sluncem a právě otevřeného kokosového ořechu. Stejně tak i vůni tea tree nebo levandule poznáte snadno.

To ovšem vůbec neznamená, že byste se měli přírodních parfemací bát. Jen se připravte na to, že vůně jsou jiné. Jsou méně výrazné než ty chemické a paradoxně jsou i méně autentické, než bychom si je představovali. I tak ale jsou příjemné a navíc opravdu 100% přírodní.