Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Je glycerin prostě jen přírodním silikonem?

Je glycerin prostě jen přírodním silikonem? Glycerin je přírodní silikon.
Hana Bartušková
4,1 5
35

Přejít na sekci článku:

4x proti glycerinu

4x proti glycerinu zdroj: shutterstock.com

1 Glycerin je snad všude. V pleťových krémech, v maskách, ve vlasové péči nebo v tělových máslech. Stejně tak i nejoblíbenější silikon dimethicone najdete skoro ve všem z drogérie. Obě složky jsou totiž levné, dobře dostupné, snadné na použití a dodávají uživatelskou příjemnost produktům. Ty se lépe roztírají a zvlhčují pokožku. A občas je stejně těžké najít pleťový krém bez silikonů jako koupit přírodní krém bez rostlinného glycerinu.

2 Glycerin vytváří na pleti vrstvu. Stejně jako silikony. Glycerin a silikony jsou jemné, hypoalergenní, vhodné i pro citlivou pokožku. Nedráždí, pomáhají lepší roztíratelnosti krémů nebo make-upů. Dávají jim totiž sametově hebkou konzistenci, která se snadno roztírá a lépe přilne k pleti. Zároveň ale vytváří na povrchu pleti povlak, který zůstává celý den až do odlíčení nebo večerní sprchy.

3 Glycerin způsobuje akné. Stejně jako silikony. Záleží tedy na typu pleti i na koncentraci složek v krému. Ale silikony stejně jako vychvalovaný rostlinný glycerin... to vše může přispět k tvorbě černých teček nebo pupínků. Pokud vás trápí akné, i když používáte tu nejčistší přírodní kosmetiku, zkuste si přečíst složení a vyloučit vše s glycerinem. Netvrdím, že to 100% vždy a u každého pomůže, ale za pokus to stojí.

4 Glycerin vysušuje a dehydratuje. Hlavně ve vyšším množství na sebe glycerin váže vodu z hlubších vrstev pokožky a to vede k dlouhodobé dehydrataci. Stejně tak může dehydratovat i dimethicone nebo další silikony, i když na sebe neváží vodu, tak zase zabraňují pronikání dalších účinných látek do pokožky, a pokud už máte pleť dehydratovanou, tak její stav se takto rozhodně příliš nezlepší.