Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejdůležitější krok péče o pleť: čištění

4.6 5
11

Přejít na sekci článku:

Smíšená pleť

Smíšená pleť zdroj: shutterstock.com

Aby si smíšená pleť zachovala zdraví a jemnost, potřebuje důsledné odlíčení, stejně tak jako mastná pokožka. Pro smíšenou pleť jsou typické suché tváře, zatímco T-zóna je mastnější a náchylnější k tvorbě nedokonalostí a začervenání. V okolí nosu a také na čele a na bradě se často vyskytují rozšířené póry i černé tečky. Proto je k odličování potřeba vybrat produkt, který šetrně umyje mastnější pleť, zabrání výskytu pupínků a jiných nedokonalostí a zároveň zbytečně nepřesuší suché citlivější tváře.

Pro odlíčení smíšené pleti jsou nejvhodnější mycí pěny, mléka či hydrofilní oleje s obsahem zklidňujících rostlinných výtažků, které pokožku zbytečně nepřesušují a nedráždí, naopak přinášejí zklidnění a výživu. Ideální volbou jsou produkty s obsahem extraktů z levandule, šalvěje či máty, ale i Aloe vera nebo zeleného jílu. Tyto složky odstraní přebytečný kožní maz z problematických partií, mastnější pokožku zklidní, zmírní začervenání a zároveň pečují o sušší tváře. Antiseptická levandule, šalvěj nebo zelený jíl navíc aktivně bojují proti vzniku nedokonalostí a pupínků v mastnějších částech obličeje.