Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Po létě svou pleť rozmazlete

Po létě svou pleť rozmazlete Pleť potřebuje po létě pořádnou dávku regenerace.
Hana Bartušková
4,4 5
5

Péče o pleť zdroj: shutterstock.com

Péči o svou pleť po létě byste neměli zanedbat. Zatímco vy jste si léto nejspíš užili a pořádně zrelaxovali ducha na pláži u moře, tak vaše pleť musela vydržet všechno to prudké slunce, mořský vítr, slanou vodu, bazénový chlor a nadměrné opalování. K tomu málo spánku, hodně cestování, spousta dlouhých letních večerů, které často končily až ránem. Léto už ale skončilo, a tak teď i své pleti dopřejte dovolenou.

Ke své běžné péči o pleť přidejte výživné masky, které podpoří regeneraci a obnovu pleti. Zkuste některý z regeneračních a zklidňujících krémů pro dokonalou pleť po celý den. Vlasy vyživujte vlasovou maskou nebo olejovými zábaly. Své tělo hýčkejte, aby si udrželo déle opálení. A vše zakončete dokonale upravenou manikúrou. Podzim tak prožijte krásnější než kdy dříve.

Přejít na sekci článku:

4 důvody, proč se po létě zaměřit na péči o svou pleť

Proč pečovat o pleť zdroj: shutterstock.com

Pleť je v létě namáhaná především sluncem. Není sice nic lepšího, než si v horkém dni lehnout na pláž a vystavit se slunci. Poslouchat jemné šumění vody a užít si dosytosti slunce. Ovšem pamatujte na to, že i přes důsledné používání opalovacích krémů je pleť namáhaná a následnou péči si zaslouží.

Vaše pleť tak může být po létě vysušená, dehydratovaná. Mastná pleť je také horkem zatěžována, ucpávají se jí póry a tvoří pupínky. U citlivé pleti se může objevit alergie na slunce nebo jiné podráždění. Proto je tak důležité svou pleť po létě rozmazlit.

Nadměrné slunění způsobuje stárnutí pleti, tvoří se postupně vrásky a pleť ztrácí svou přirozenou elasticitu. Proto jí dopřejte po létě ozdravnou kůru a především důkladnou hydrataci. Regenerační a hydratační krémy navrátí pleti rovnováhu, a předejdou tak jejímu předčasnému stárnutí.

Správná péče o pleť vám navíc dokáže prodloužit opálení. I když samozřejmě opálení vybledne s tím, jak se postupně obnovují svrchní vrstvy kůže, a ta tak ztrácí svou zlatavou letní barvu. Ale tento proces můžete díky správné péči a dokonalé hydrataci zpomalit, a užívat si tak letně zlatavou pokožku déle.