Po létě svou pleť rozmazlete

4,4 5
5

Péče o pleťzdroj: shutterstock.com

Péči o svou pleť po létě byste neměli zanedbat. Zatímco vy jste si léto nejspíš užili a pořádně zrelaxovali ducha na pláži u moře, tak vaše pleť musela vydržet všechno to prudké slunce, mořský vítr, slanou vodu, bazénový chlor a nadměrné opalování. K tomu málo spánku, hodně cestování, spousta dlouhých letních večerů, které často končily až ránem. Léto už ale skončilo, a tak teď i své pleti dopřejte dovolenou.

Ke své běžné péči o pleť přidejte výživné masky, které podpoří regeneraci a obnovu pleti. Zkuste některý z regeneračních a zklidňujících krémů pro dokonalou pleť po celý den. Vlasy vyživujte vlasovou maskou nebo olejovými zábaly. Své tělo hýčkejte, aby si udrželo déle opálení. A vše zakončete dokonale upravenou manikúrou. Podzim tak prožijte krásnější než kdy dříve.

Přejít na sekci článku:

4 důvody, proč se po létě zaměřit na péči o svou pleť

Proč pečovat o pleťzdroj: shutterstock.com

Pleť je v létě namáhaná především sluncem. Není sice nic lepšího, než si v horkém dni lehnout na pláž a vystavit se slunci. Poslouchat jemné šumění vody a užít si dosytosti slunce. Ovšem pamatujte na to, že i přes důsledné používání opalovacích krémů je pleť namáhaná a následnou péči si zaslouží.

Vaše pleť tak může být po létě vysušená, dehydratovaná. Mastná pleť je také horkem zatěžována, ucpávají se jí póry a tvoří pupínky. U citlivé pleti se může objevit alergie na slunce nebo jiné podráždění. Proto je tak důležité svou pleť po létě rozmazlit.

Nadměrné slunění způsobuje stárnutí pleti, tvoří se postupně vrásky a pleť ztrácí svou přirozenou elasticitu. Proto jí dopřejte po létě ozdravnou kůru a především důkladnou hydrataci. Regenerační a hydratační krémy navrátí pleti rovnováhu, a předejdou tak jejímu předčasnému stárnutí.

Správná péče o pleť vám navíc dokáže prodloužit opálení. I když samozřejmě opálení vybledne s tím, jak se postupně obnovují svrchní vrstvy kůže, a ta tak ztrácí svou zlatavou letní barvu. Ale tento proces můžete díky správné péči a dokonalé hydrataci zpomalit, a užívat si tak letně zlatavou pokožku déle.