Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Po létě svou pleť rozmazlete

Po létě svou pleť rozmazlete Pleť potřebuje po létě pořádnou dávku regenerace.
Hana Bartušková
4,4 5
5

Přejít na sekci článku:

Co pleť po létě potřebuje?

Hydratace pokožky zdroj: shutterstock.com

Je to jednoduché. To co vždycky. Důslednou hydrataci a regeneraci. A samozřejmě péči, která bude vyhovovat danému typu pleti. Potřeby mastné, suché nebo normální pleti jsou rozdílné, na to určitě nezapomínejte, i tak ale můžete využití několik univerzální rad. A po létě si dopřejte pečující rituál, který vaší pleti navrátí hebkost, jemnost, dokonale ji vyživí a připraví na dlouhou zimu. Správná péče dokáže prodloužit opálení nebo napravit škody a pigmentové skvrny způsobené nadměrným slunečním zářením.

Určitě si proto po létě dopřejte pečující masku. Vybírejte spíše z krémových produktů, které se vsakují do pokožky a vyživují silou přírodních olejů a dalších aktivních látek. Maska pleť vyživí, zjemní a navrátí ji hebkost a krásu. Pokud máte pigmentové skvrny ze sluníčka, tak právě na podzim je ten nejlepší čas sáhnout po korigujícím bělícím krému, který zvládne opět sjednotit barvu pleti. Pečující rutinu nezapomeňte doplnit hydratačním krémem. Vyzkoušejte okysličující krém od Naobay, který navrácí pleti živiny a předchází předčasnému stárnutí pokožky.

Pokud si chcete prodloužit opálení, zapomeňte na používání peelingu. Svůj oblíbený peeling nechte odpočívat, místo toho pleti dopřejte jen jemnou očistu vodou. Případně vynechejte i mycí žínky nebo kartáče, nadměrné drhnutí pokožky těla totiž vede k obroušení vrchních vrstev kůže, která sbírala přes celé léto barva ze sluníčka. Místo peelingu dopřejte kůži dostatečnou hydrataci. Rostlinné oleje nebo přírodní tělová mléka a másla zabraňují zbytečnému šupinatění pokožky a odlupování kůže, a tak dokáží zachovat vaše opálení na delší dobu.