Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Po létě svou pleť rozmazlete

Po létě svou pleť rozmazlete Pleť potřebuje po létě pořádnou dávku regenerace.
Hana Bartušková
4,4 5
5

Přejít na sekci článku:

Nestačí se jen učesat!

Péče o vlasy zdroj: shutterstock.com

Stejně jako pokožka i vlasy jsou v létě namáhané a často bývají po létě zničené, suché a poškozené. Slunce totiž stejně jako namáhá a přispívá ke stárnutí pokožky, tak stejně tak i vysušuje a poškozuje vlasová vlákna. Navíc vliv slunce na vlasy není zřetelný na první pohled tak jako na kůži, proto máme tendence při ochraně před škodlivým slunečním zářením na vlasy zapomínat. Stejně tak i slaná mořská voda nebo chlorovaná voda na koupališti poškozuje vlasy, ubírá jim lesku, vlasy se poté můžou více lámat a dokonce vypadávat.

Není proto od věci se o své vlasy po létě pořádně postarat. Zvažte návštěvu kadeřníka a zastřihnutí konečků. Nový účes vám bude na podzim určitě slušet. Do své pravidelné péče o vlasy určitě zařaďte výživnou masku nebo ještě lépe olejový zábal. Výživný rostlinný olej nanášejte do suchých vlasů jednou týdně, nechte působit minimálně dvě hodiny a poté smyjte vašim běžným šamponem. Vlasy budou s takovou extra péči neskutečně jemné, vrátí se jim lesk a navíc budou odolnější a pevnější. Kokosový olej patří mezi tradiční pomocníky při péči o vlasy a v oblasti Tichomoří se takto používá celá staletí. Ale nemusíte použít jenom kokosový olej, i arganový nebo makadamiový vašim vlasům prospěje.