Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Osvěžující sprcha je v létě naprostá nezbytnost

Osvěžující sprcha je v létě naprostá nezbytnost Chladná sprcha je pro většinu lidí teď horkém létě naprostá nezbytnost. Voňavé sprchové gely, krémy a tělové peelingy vám ji ještě víc zpříjemní.
Jana Konečná
3,0 5
5

Osvěžující sprcha je v létě naprostá nezbytnost zdroj: istockphoto.com

Studená sprcha několikrát denně je pro většinu lidí během třiceti a více stupňových veder naprosto nezbytný nástroj k přežití. Horké léto, kdy na sebe chladnou vodu šplícháme sami dobrovolně a ještě velice rádi, je také ideální čas začít s otužováním, do kterého se nám během chladné zimy moc nechce, a mnohem radši se naložíme do teplé koupele. Sprcha je velice mocný nástroj. Pokud jej správně využijete, může zvýšit vaši imunitu, urychlit regeneraci svalů po cvičení, podpořit boj proti celulitidě, zpevnit pleť, dodat lesk vlasům a zvýšit i jejich kvalitu a množství.

I vůně v horkých dnech dokáže schladit

Čím se sprchovat, aby byl účinek sprchy ještě silnější, abyste se ideálně cítili příjemně osvěžení a ochlazení po celý den? Sáhněte po přípravcích do sprchy s vůní citrusů. Ty vás pod proudem sprchy okamžitě nakopnou, jejich svěží vůně vás bude doprovázet po celý den a nenechá ospalost, aby nad vámi převzala vládu. Skvělé „nakopávací“ účinky má i rakytník či granátové jablko. Tyto lehké ovocné vůně se si navíc s letní atmosférou báječně notují a perfektně ji doplňují. Sprchový rituál s ovocně osvěžujícími sprchovými gely se výborně hodí ráno, kdy vás nastartuje mnohem lépe než hrnek kafe.

Pokud vám připadá studená sprcha se svěže voňavým sprchovým gelem na probrání a zchlazení pořád ještě málo, zkuste kombinaci sprchového gelu a peelingu v jednom. Sprchový peeling probere k životu nejen vás, ale i vaši pokožku. Po odstranění zašedlé odumřelé vrstvy se vyloupne zbrusu nová, rozzářená pleť. Peeling pokožku zároveň i jemně prokrví, a tím nejen ještě víc umocní krásně rozzářenou barvu, ale vaše pokožka bude jemně elektrizovat přívalem nových živin a energie. Pořádný tělový peeling může být pro tělo jako nový začátek, kdy se „vysvleče ze staré kůže“ a ze sprchy vyjde jako znovuzrozené.

Zatímco pro nás dospělé je sprcha formou rychlé očisty, když nás honí čas, děti obecně sprchování moc rády nemají. Upřednostňují spíš koupele, kde se můžou pořádně vydovádět - hrát si na potápěče, vykoupat všechny svoje figurky zvířátek nebo chrlit vodu jako velryba. Při sprchování pro ně může být nepříjemné, že jim voda občas nateče nebo nastříká do očí, a celkově jim to prostě připadá jako odbytá možnost si s vodou prostě pohrát po svém. Co když ale chcete celé večerní rodinné procesí do sprchy pořádně zrychlit, protože se už nemůžete dočkat, až budou děti ležet pěkně voňavé v postýlkách a vy sami si konečně budete moct dát vytouženou sprchu? Nalákejte je na dětské sprchové krémy. Ideálně, ať si samy vyberou, který se jim nejvíc zamlouvá. Budou tak mít pocit, že je vlastně celý sprchovací proces v jejich rukou a nebudou se moct dočkat, až svůj sprchový krém vyzkouší. Sprchový krém navíc parádně vyživí jejich citlivou pokožku a ušetří vám další čas, který místo nahánění dětí po bytě s hrstkou dětského krému v ruce, můžete věnovat sami sobě.

Večerní sprchu si pak můžete užít s přípravky do sprchy, které po dlouhém rozlítaném dni vaši mysl perfektně zklidní a zároveň se nezapomenou postarat ani o vaši pokožku. Ideální jsou ty s vůní růží, levandule nebo vanilky. Spolu se stékající vodou se odplaví i starosti a neodbytné myšlenky a budete perfektně připraveni užít si klidný večer nebo zalézt rovnou do postele a tam se nechat ukolébat k poklidnému spánku třeba dobrou knížkou nebo oblíbenou hudbou.