Přejít na sekci článku:
Jak přejít od chemie k přírodě?
zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová
Především ženy (ale už se o tyto záležitosti zajímají i muži) se ptají, jak bez úhony přejít od chemických barev k henně či zda henna překrývá šediny... Možná vás trochu zklamu. Ale na tyto otázky neexistuje jednoznačná odpověď. Zejména kvůli tomu, že každá z nás je neopakovatelný originál a i vlasy a reakce na barvení máme každá jiné. Některé ženy přešly plynule od chemického tónování k henně a nenastal žádný problém. Některé si postěžovaly, že jim henna hned "nechytla"... Jedné mojí známé dokonce poprvé vlasy získaly zelenavý nádech. Ale to proto, že s barvami často experimentovala a přešla okamžitě z chemie na hennu. Vzhledem k tomu, že bychom se měla každá dostatečně znát a tím pádem i předvídat svoje reakce (nebo chcete-li udělat si test na kůži), myslím, že celé barvení a změna naší image proběhne vcelku v pohodě :-))
Také se dá udělat mezistupeň, kdy použijeme barvu, která ještě obsahuje něco málo chemie a postupně přecházíme na hennu. Odstín bych volila o 1 - 2 tóny tmavší, než je naše původní barva. Považuji za nutné upozornit, že henna vlasy nezesvětluje!
Některé z nás se obávají, zda když jim henna obarví šediny (jestli je obarví...), nebudou mít následně vlasy příliš červené. Musím si "přihřát svou vlastní polívčičku". Ze své vlastní zkušenosti totiž vím, jak na to :-) I když mám už na skráních (spáncích) a trochu na temeni docela šedivé vlasy, tak abych nebyla tolik rudá (i když jsem byla vždy do zrzava), přidávám do prášku z henny černý čaj. Respektive namísto zalití prášku horkou vodou, ho zalévám silným černým čajem a přidám trochu šťávy z vymačkaného citronu. A to používám klasickou egyptskou hennu.