Recenze: Coslys šampon a kondicionér s mirabelkovým olejem

5,0 5
4

Recenze: Coslys šampon a kondicionér s mirabelkovým olejemzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mám delší vlasy, odbarvuji je na blond a s tím se pojí i to, že jsou celkem dost vysušené. Přírodními barvami vlasy bohužel zesvětlit nejdou, takže používám klasické, a i když moje kadeřnice pracuje s těmi šetrnějšími, přesto je časté odbarvování na vlasech znát. Abych poškození vlasů zmírnila na minimum, je třeba jim věnovat pořádnou výživnou a hydratační péči. A to znamená hlavně oleje. Proto když jsem viděla kombo šamponu a kondicionéru s mirabelkovým olejem od Coslys na suché a poškozené vlasy, řekla jsem si, že to by mohly moje vlasy rozhodně ocenit. Navíc jsem do té doby o mirabelkovém oleji nic neslyšela, tak jsem si o něm zjistila víc.

Mirabelkový olej je opravdu vzácný a moc často se ve složení kosmetických produktů neobjevuje. Lisuje se za studena ze škrobu mirabelkových peciček. Mirabelky jsou drobné, většinou žluté plody, které jsou vzhledově i chuťově někde mezi švestkami a blumami. Mají velmi osvěžující chuť, ale snad ještě lepší je jejich nasládlá a velmi specifická vůně. Olej lisovaný z jejich peciček má skvělé vyživující schopnosti. Používá se i na regeneraci suché pokožky a přidává se do tělových mlék a masážních olejů. Na vlasy má účinky zjemňující, usnadňuje jejich rozčesávání a zaceluje již poškozené vlasy. Zároveň se stará i o pokožku hlavy, kterou vyživuje a revitalizuje.

Recenze: Coslys šampon a kondicionér s mirabelkovým olejem

Kromě mirabelkového oleje šampon i kondicionér od Coslys obsahují spoustu dalších účinných látek. Oba obsahují extrakt z tužebníku jilmového, který má silné protizánětlivé a zklidňující účinky a používá se i na ekzémy a další kožní onemocnění. Díky tomu oba přípravky pomáhají uvést přesušenou a narušenou pokožku hlavy do normálu. Kondicionér a šampon také shodně obsahují sušenou šťávu z Aloe vera, která má skvělé hydratační účinky, dokáže tělo i pokožku velmi dobře očistit a detoxikovat. Zklidní také případné podráždění, na které právě pokožka suchých a odbarvených vlasů často trpí. Kondicionér navíc obsahuje porcičku bambuckého másla pro extra výživu.

Šampon i kondicionér mají opravdu krásnou vůní, jemnou, lehce nasládlou a opravdu osvěžující. Skvěle se hodí nejen na léto, ale určitě si ji dokážu představit i v zimě, kdy už nám dochází energie. Při použití šampon moc nepění, ale myje opravdu perfektně. Jsem zvyklá používat mezi jednotlivými mytími suchý šampon na osvěžení vlasů, takže potřebuju, aby klasický šampon zbytky suchého šamponu pořádně vymyl. Tento žádný problém neměl. Kondicionér má krásně hladivou konzistenci. Měla jsem trochu strach, aby vlasy kvůli obsahu mirabelkového oleje a bambuckého másla moc nezatížil, ale vůbec. Po umytí a vysušení jsou vlasy super nadýchané a tak jemné, že jsem pořád měla potřebu si na ně sahat.

Recenze: Coslys šampon a kondicionér s mirabelkovým olejem

Jen si dávejte pozor na dobu působení kondicionéru. Při prvním použití jsem si klasicky nepřečetla návod a kondicionér jen nanesla a skoro hned smyla. Na obalu je uvedená doporučená doba působení 1-3 minuty. Za mě se přikláním opravdu k těm třem minutám, protože po necelé minutě mi přišlo, že kondicionér nic neudělal (co taky jiného může čekat člověk, co nečte návody? ;-). Po těch třech minutách se vlasy snadno rozčesávají a jsou přesně takové, jak jsem psala výše. Kromě toho jsou také báječně provoněné úžasnou mirabelkovou vůní, které vydrží vonět minimálně ještě do dalšího dne. A vsaďte se, že někoho jiného s touhle unikátní vůní jen tak nepotkáte.

Jemný šampon jsem navíc použila i na vyčištění štětce na pudr. Dekorativní štětce jsou totiž obzvláště háklivé na nešetrné čištění – jednou je poškodíte a nové štětiny už jim nenarostou. I v této zkoušce šampon obstál. Po usušení je štětec jako nový a jako bonus mě mirabelková vůně doprovázela ještě týden při každém ranním líčení.

Jak se vám článek líbil?