Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Olej pro růst vlasů Natura Siberica

Recenze: Olej pro růst vlasů Natura Siberica Hustá a oslnivá hříva je snem mnoha žen. Se směsí olejů na vlasy Natura Siberica nejen urychlíte růst vlasů, ale zároveň jim dodáte lesk a pružnost.
Kristýna Lexová
4,2 5
6

Recenze: Olej pro růst vlasů Natura Siberica zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Ať už je to stresem, nesprávnou stravou nebo zdravotními potížemi - padání vlasů může být opravdový problém. Každá z nás by chtěla pořádnou hřívu a olej na vlasy Natura Siberica k ní může dopomoci.

Padání vlasů mě trápí již několik let, díky stresující škole a následně i povolání se v průběhu let můj objem vlasů zmenšil asi o polovinu. Jelikož vnější faktory člověk tolik neovlivní, tak se pokouším vlasy podpořit alespoň kosmetickými prostředky. Značku Natura Siberica znám už nějakou dobu a když jsem objevila v sortimentu směs olejů pro růst vlasů, tak jsem doufala v pozitivní výsledek.

Obal oleje je moc pěkný, lahvička s kapátkem působí pěkně a celkově design obalů odpovídá filozofii a zaměření značky. I samotné složení mě potěšilo, rakytníkový olej je jedním z mých nejoblíbenějších pro péči o pokožku i vlasy - dokáže dělat přímo zázraky, co se regenerace týče. Najdete zde ale spoustu dalších olejů, například olej mandlový, avokádový, olivový či arganový. Jedná se opravdu o nabitou směs, která vaše vlasy a pokožku hlavy zásobí nenasycenými mastnými kyselinami, antioxidanty a vitaminy - zkrátka to nejlepší v jedné malé lahvičce.

Samotný olej není nijak přehnaně hutný, ale ani řídký, výhodou je, že z vlasů příliš rychle nestéká a tak jej nemusíte ve sprše nahánět po všech čertech. Dle výrobce je doporučeno jej používat dvakrát až třikrát týdně a nechat jej ve vlasech po dobu šedesáti minut - no, to není příliš uživatelsky příjemné, ale když při každém umytí vytahujete z hřebenu hrst vlasů, tak rádi uděláte kompromis. Já jsem olej používala dvakrát týdně a jelikož pěkně svěže voní, tak jsem si hodinovou relaxaci s ním i celkem užila. Olej se dobře vtírá do kořínků vlasů a já jsem jej ráda používala do délek, aby vlasy hezky zregeneroval a přidal jim lesk.

Účinky u podobných přípravků se hůře hodnotí a je možné, že šlo o souhru více okolností, ale začaly mi růst nové vlasy přímo u vlasové linie na čele. Poznala to i moje kadeřnice a já sama jsem z toho byla velmi pozitivně překvapená. Navíc se mi tedy líbilo, jak olej pečoval o vlasy jako celek, zanechával je krásně hebké a lesklé, dobře se upravovaly, rozčesávaly a nepoletovaly zběsile kolem hlavy.

Plusy:

  • pohodlné používání díky kapátkovému aplikátoru
  • účinná směs rostlinných olejů
  • péče jak o kořínky, tak o délky vlasů
  • lesklé a hebké vlasy jako výsledek
  • účinná podpora růstu vlasů
  • příznivá cena

Minusy:

  • nutnost nechat olej působit 60 minut

S olejíčkem jsem tedy byla velice spokojená a udělal vše, co jsem si představovala ve chvíli, kdy jsem si přečetla složení. Kromě pravidelných zábalů jej nyní aplikuji v malém množství na konečky i po umytí, abych vlasům dodala lesk a uhladila je.