Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Rakytníkový stylingový sprej Natura Siberica

Recenze: Rakytníkový stylingový sprej Natura Siberica Rakytníkový stylingový sprej Natura Siberica vlas nejenom mírně zafixuje, ale hlavně mu poskytne ochranu před poškozením tepelnou úpravou.
Karolína Kinclová
4,3 5
7

Recenze: Rakytníkový stylingový sprej Natura Siberica zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Ať už se držíte striktně přírodní kosmetiky, nebo občas uklouznete k té konvenční, aktuální trendy moc neřeší, jestli daný trend nabízí i schůdnou přírodnější cestu. Proto, ať už chcete “sexy beach waves”, divoké kudrny nebo perfektně rovné vlasy, měly byste svou kadeř chránit před zničením tepelnou úpravou. A samozřejmě najít i kloudný přípravek na fixaci - protože, kdo se chce půl hodiny dělat se lví hřívou, když se do hodiny poté podzimní počasí postará o její zánik.

Alespoň to se stává mně, když už si dám tu práci s navlněním vlasů. Moje vlasy jsou jemné, snadno se vyděsí, začnou vypadávat a ty co vydrží, tak se tepelnou úpravou poničí. Chvilku jsem byla k problému laxní a předstírala sama před sebou, že mě se roztřepené konečky netýkají. Ale když jsem pak viděla, jak se mi už i tak tenký vlas třepí na další tři vlákna nebo už je přetrhlý a jediné řešení je návštěva kadeřnictví, najednou mi ochranné přípravky na vlasy nepřipadaly jako extra péče, ale jako nezbytná péče.

Rakytníkový stylingový sprej od sibiřské značky Natura Siberica se zdál takovým nejkloudnějším řešením, neboť mimo slibované stylingové schopnosti by měl i ochránit vlas před jeho třepením a poškozením tepelnou úpravou. Zde je pár bodů, co Rakytníkový stylingový sprej umí a obsahuje:

  • rakytníkový olej dodá namáhaným a unaveným vlasům vitaminy a lesk
  • výživný amarantový olej vlas uhladí, dodá mu živiny a poskytne ochranu před dalším poškozením
  • kombinace květových vod z lípy malolisté, šalvěje lékařské a heřmánku modrého vlas zregenerují, uhladí a trochu pomohou od lupů (pokud se vám sprej dostane až na pokožku hlavy)
  • výtažek z ostružiníku arktického pomůže vlas chránit před poškozením vnějšími vlivy
  • při pravidelném používání vlas ochrání a znatelně zmírní třepení konečků a jejich vysušování
  • sprej poskytuje mírně střední fixaci bez zatížení, ale nezaměňovala bych ho s lakem na vlasy (zvlášť použití má rozdílné!)
  • vlasy jsou po aplikaci spreje, vysušení a stylingu jemné, lehce zafixované a lesklejší
  • příjemně voní - kdo zná vůni rakytníkové řady Natura Siberica, ví o jaké typické vůni mluvím

Stylingový sprej láká k podobnému použití, jako je tomu u klasického laku na vlasy, ale tak to nefunguje (ano, zkoušela jsem to). Sprej musíte aplikovat na ještě vlhké vlasy a následně upravit - jinak se nedočkáte žádné fixace. Dovolím si tvrdit, že právě tepelnou úpravou se vlas zafixuje, alespoň to se mi zdá jako jediné logické řešení.

Když jsem sprej používala pravidelně, vlasy se mi přestaly třepit a lámat, ani na síle neubývaly. Vzhledem k tomu, že jsem žádný jiný přípravek nepoužívala ani nezměnila běžnou péči, slávu můžu přikládát právě Rakytníkovému spreji. Co se týče fixace, to jsem měla o něco větší očekávání, ale tak už tomu u přírodnějších fixačních přípravků bývá - zkrátka nejsou tak silné jako ty chemické. Na druhou stranu ale musím říct, že jsem sice měla jiná očekávání, ale navlněné vlasy držely tvar dobrých 6 hodin, poté se začaly “uvolňovat”. Pro někoho je 6 hodin možná málo, ale moje vlasy se bez zafixování vrací do svého přirozeného tvaru prakticky okamžitě a zastaví je jenom opravdu extra silný lak na vlasy. Nakonec mě velmi potěšilo, že sprej dodal vlasům příjemně ovocnou vůni a navíc nebyly tolik krepaté. :-)

Závěrem bych tedy řekla, že za poměr ceny, množství, obsahu rostlinných pečujících složek a výsledku, je to Rakytníkový stylingový a ochranný sprej docela “bargain”. ;-)

Tip: Rakytníkový sprej si raději nastříkejte do dlaní a poté vmasírujte do délky vlasů. Stačí totiž poměrně málo přípravku - mně stačily na středně dlouhé vlasy 3-4 pumpičky, při více množství už jsem cítila, že mám vlasy zatížené.