zdroj: istockphoto.com
Padání vlasů je problém, který se může zdát nicotný, dokud vás nepotká. Přestože samo o sobě nebolí, tak pohled na řídnoucí kštici a hřeben plný vyčesaných vlasů bolí hodně. Ale příroda má naštěstí v zásobě dost účinných prostředků, aby nám pomohla i s tímto. Konvenční vlasová kosmetika sice nabízí nemožné na počkání, zázraky do tří dnů, ale ve finále často více škodí než pomáhá. Za špatným stavem vlasů a jejich padáním se totiž často skrývají problémy s vlasovou pokožkou, o kterou je třeba pečovat podobně pečlivě jako o pokožku jinde na těle. Krásné vlasy jsou totiž ozdobou samy o sobě, takže řešit problémy včas a co nejefektivněji se rozhodně vyplatí. Které prostředky se nám v péči o řídnoucí vlasy nejlépe osvědčily a určitě je doporučujeme vyzkoušet?
Využijte sílu ájurvédy
Nejkrásnějším šperkem indických princezen jsou jejich nádherné vlasy, není tudíž divu, že mezi ájurvédskou péčí najdeme mnoho pokladů pro vlasy. V případě padání vlasů je vhodné učinit radikální změnu v péči a konečně se odhodlat vyzkoušet práškový šampon. Šampon Eliah Sahil proti padání vlasů obsahuje jak složky, které pokožku a vlasy jemně očistí od nečistot a podpoří odvod toxinů, jako je zelený jíl, prášek z mýdlových ořechů nebo shikakai, tak byliny, které zlepší prokrvení pokožky a nadopují ji živinami, jako je guarana, kajenský pepř nebo amla (indický angrešt). Práškový šampon navíc obsahuje skutečně jen účinné látky - žádná voda, žádné přidané látky, žádné konzervanty. Díky tomu se k pokožce dostane skutečně jen to, co jí prospěje.
Využít síly ájurvédských bylin je vhodné i vnitřně. Přípravek B-skin značky Organic India čistí krev, harmonizují činnost jater a podporuje zdraví a vitalitu pokožky. Zdravá vlasová pokožka je totiž naprosto nezbytným předpokladem pro zdravé vlasy a na její výživu často zapomínáme. Bylinné kapsle B-skin pak samozřejmě prospějí i pokožce všude jinde po těle, což je rozhodně vítaný bonus.
Nebojte se olejů
Řídnoucí vlasy mají tendenci více plihnout a tudíž se oleje na první pohled nejeví jako příliš dobrý nápad. Je to ale právě naopak. Olejové zábaly prospějí nejen zesláblým vlasů, ale hlavně pokožce. Nejuniverzálnějším olejem při problémech s padáním vlasů je kokosový olej. Vmasírujte ho alespoň dvakrát týdně večer do vlasové pokožky a nechte působit přes noc. Ráno umyjte nějakým vhodným (tedy hlavně jemným) šamponem. Sérum pro posílení vlasů Záhir je pak vhodné používat buď jako vlasový zábal - nanést na vlhké vlasy, nechat působit a smýt šamponem - nebo jako péči o konečky vlasů.
Rozmarýn prospívá nejen na talíři
Jednou z prvních bylinek, po kterých je dobré sáhnout, pokud vlasy padají víc, než se nám líbí, je rozmarýn. Rozmarýnový extrakt nebo éterický olej dokáže pokožku povzbudit, prokrvit a zajistit lepší výživu vlasovým cibulkám. Rozmarýnové tonikum Weleda je rychlé a uživatelsky přátelské řešení, navíc masáž pokožky po každém umytí stimuluje růst vlasů. Využít síly rozmarýnu ale můžeme i tak, že několik kapek rozmarýnového éterického oleje přidáme i do další vlasové péče - šamponu nebo kondicionéru. Kdo se barví hennou, může přidat rozmarýn i k henně - na rozdíl od jiných olejů (jako třeba skořice, na tu raději zapomeňte) je bezpečný a neriskujete komplikace. Ale jako u všech éterických olejů platí, že je třeba myslet na to, že to jsou vysoce koncentrované látky a podle toho je dávkujeme.