Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zastavte padání vlasů přírodními prostředky

Zastavte padání vlasů přírodními prostředky Padání vlasů může znepříjemnit život kdekomu. Zastavit řídnutí kštice můžete vhodně zvolenými bylinnými přípravky jak na vnitřní užití, tak i na vnější.
Redakce BIOOO.CZ
4,3 5
7

Zastavte padání vlasů přírodními prostředky zdroj: istockphoto.com

Padání vlasů je problém, který se může zdát nicotný, dokud vás nepotká. Přestože samo o sobě nebolí, tak pohled na řídnoucí kštici a hřeben plný vyčesaných vlasů bolí hodně. Ale příroda má naštěstí v zásobě dost účinných prostředků, aby nám pomohla i s tímto. Konvenční vlasová kosmetika sice nabízí nemožné na počkání, zázraky do tří dnů, ale ve finále často více škodí než pomáhá. Za špatným stavem vlasů a jejich padáním se totiž často skrývají problémy s vlasovou pokožkou, o kterou je třeba pečovat podobně pečlivě jako o pokožku jinde na těle. Krásné vlasy jsou totiž ozdobou samy o sobě, takže řešit problémy včas a co nejefektivněji se rozhodně vyplatí. Které prostředky se nám v péči o řídnoucí vlasy nejlépe osvědčily a určitě je doporučujeme vyzkoušet?

Využijte sílu ájurvédy

Nejkrásnějším šperkem indických princezen jsou jejich nádherné vlasy, není tudíž divu, že mezi ájurvédskou péčí najdeme mnoho pokladů pro vlasy. V případě padání vlasů je vhodné učinit radikální změnu v péči a konečně se odhodlat vyzkoušet práškový šampon. Šampon Eliah Sahil proti padání vlasů obsahuje jak složky, které pokožku a vlasy jemně očistí od nečistot a podpoří odvod toxinů, jako je zelený jíl, prášek z mýdlových ořechů nebo shikakai, tak byliny, které zlepší prokrvení pokožky a nadopují ji živinami, jako je guarana, kajenský pepř nebo amla (indický angrešt). Práškový šampon navíc obsahuje skutečně jen účinné látky - žádná voda, žádné přidané látky, žádné konzervanty. Díky tomu se k pokožce dostane skutečně jen to, co jí prospěje.

Využít síly ájurvédských bylin je vhodné i vnitřně. Přípravek B-skin značky Organic India čistí krev, harmonizují činnost jater a podporuje zdraví a vitalitu pokožky. Zdravá vlasová pokožka je totiž naprosto nezbytným předpokladem pro zdravé vlasy a na její výživu často zapomínáme. Bylinné kapsle B-skin pak samozřejmě prospějí i pokožce všude jinde po těle, což je rozhodně vítaný bonus.

Nebojte se olejů

Řídnoucí vlasy mají tendenci více plihnout a tudíž se oleje na první pohled nejeví jako příliš dobrý nápad. Je to ale právě naopak. Olejové zábaly prospějí nejen zesláblým vlasů, ale hlavně pokožce. Nejuniverzálnějším olejem při problémech s padáním vlasů je kokosový olej. Vmasírujte ho alespoň dvakrát týdně večer do vlasové pokožky a nechte působit přes noc. Ráno umyjte nějakým vhodným (tedy hlavně jemným) šamponem. Sérum pro posílení vlasů Záhir je pak vhodné používat buď jako vlasový zábal - nanést na vlhké vlasy, nechat působit a smýt šamponem - nebo jako péči o konečky vlasů.

Rozmarýn prospívá nejen na talíři

Jednou z prvních bylinek, po kterých je dobré sáhnout, pokud vlasy padají víc, než se nám líbí, je rozmarýn. Rozmarýnový extrakt nebo éterický olej dokáže pokožku povzbudit, prokrvit a zajistit lepší výživu vlasovým cibulkám. Rozmarýnové tonikum Weleda je rychlé a uživatelsky přátelské řešení, navíc masáž pokožky po každém umytí stimuluje růst vlasů. Využít síly rozmarýnu ale můžeme i tak, že několik kapek rozmarýnového éterického oleje přidáme i do další vlasové péče - šamponu nebo kondicionéru. Kdo se barví hennou, může přidat rozmarýn i k henně - na rozdíl od jiných olejů (jako třeba skořice, na tu raději zapomeňte) je bezpečný a neriskujete komplikace. Ale jako u všech éterických olejů platí, že je třeba myslet na to, že to jsou vysoce koncentrované látky a podle toho je dávkujeme.