Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zimní péče o vlasy

Zimní péče o vlasy V zimě řešíme častěji styling než vlasovou péči, přestože vlasy jsou velmi namáhané.
Renata Ježková
5,0 5
2

Zimní péče o vlasy zdroj: shutterstock.com

Péčí o vlasy se zabýváme spíše v létě, kdy je evidentní, že jsou namáhané sluncem, slanou či chlorovanou vodou, klimatizací… V zimě řešíme spíše styling, protože jakmile nastane čas ušatých čepic, začne většina z nás vypadat po sejmutí pokrývky hlavy přesně jako strašidlo Barbucha. Jenomže právě proto pak často zapomeneme na specifickou péči, která je v zimě rozhodně stejně důležitá jako v létě. Navíc mnoho zimních vlasových neduhů lze zmírnit právě vhodně zvolenou přírodní péčí a styling pak budete potřebovat jen proto, abyste byla krásnější, nikoliv jako nutnou podmínku jakékoliv společenské interakce.

Přejít na sekci článku:

Vlasy v zimě

Vlasy v zimě zdroj: shutterstock.com

U vlasů nás většinou zajímá hlavně to, jak vypadají, jenže vlas je jako kytka - vypadá podle toho, z čeho roste. Pro stav vlasů je naprosto zásadní stav vlasové pokožky, v jaké je kondici a jak jsou tím pádem vyživované vlasové cibulky. Pokud máme pocit, že s našimi vlasy není něco v pořádku, jsou slabé, křehké nebo padají, tak se vždy musíme v první fázi zaměřit právě na vlasovou pokožku. A ta v zimě nebývá zrovna na pořadu dne. Obličej i tělo opečováváme více a hutnějšími přípravky, protože je nám jasné, že potřebují zvýšenou péči, ale pár milimetrů nad čelem jakoby by kůže končila.

V zimě je totiž pokožka namáhaná nejen vnějšími vlivy jako je sníh nebo mráz, což se dá v tomto případě řešit čepicí, ale daleko větší námahu pro ni představuje to, co se děje mimo sněhové vánice. V zimě totiž daleko méně pijeme, ovoce a zelenina nejsou zrovna to, po čem bychom sahali nejčastěji a nenápadně zvyšujeme frekvenci mytí vlasů, abychom vypadali dobře víc než dva dny v týdnu. A to všechno je pro vlasovou pokožku daleko větší problém než trocha sněhu.

Vlasy jako takové pak nejsou v zimě horší proto, že by nám chtěly dělat naschvály, ale jsou často přesušené v délkách kvůli čepicím a šálám a naopak zplihlé u kořínků kvůli dehydrované pokožce nebo příliš častému mytí. V zimě se i častěji fénujeme, případně vlasy nosíme sepnuté, což jsou další faktory, které už tak zkřehlé vlasy dále poškozují. Ale stačí změnit nebo přizpůsobit pár kroků v péči a vaše vlasy chytí druhý dech.