Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zimní péče o vlasy

Zimní péče o vlasy V zimě řešíme častěji styling než vlasovou péči, přestože vlasy jsou velmi namáhané.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Vlasové zábaly

Vlasové zábaly zdroj: shutterstock.com

Zima je pro vlasové zábaly ideální doba. Prospějí nejen vlasům, ale hlavně pokožce. Můžeme vybírat mezi klasickými vlasovými maskami nebo můžeme zvolit domácí výrobu a umíchat si něco dle potřeby. Pokud se bojíme nadměrného zatížení, tak je skvělou volbou Aloe vera gel. Můžeme ho vetřít přímo do pokožky nebo i jen do délek, kde částečně nahradí stylingový gel (podle typu vlasů). Vlasy jsou pak pružnější, méně se lámou a třepí, pokožka je hydratovaná, vlasové kořínky vyživené. Navíc to je jediný zábal, který můžete aplikovat prakticky kdykoliv a jste pak ještě normálně provozu (nebo tedy spíš prezentace) schopní.

Největší hvězdou mezi vlasovými zábaly je asi bezkonkurenčně kokosový a arganový olej. Velkou výhodou olejových zábalů je to, že si je podle potřeby můžeme vylepšit různými éterickými oleji, které dokáží vyřešit mnoho problémů, které nás v souvislosti s vlasy trápí. Takže v případě nadměrného padání vlasů saháme po rozmarýnu, citronu, ylangu, šalvěji, gerániu, římském heřmánku nebo levanduli. A klidně si vyberte jen podle vůně nebo smíchejte víc dohromady, jak je libo. Naprosto univerzálními jsou hlavně levandule a rozmarýn, ty můžeme použít na jakýkoliv typ vlasů i pokožky. V případě velmi mastné pokožky může pomoci olej z máty peprné. Ovšem chcete-li mít hotový olej hned po ruce, sáhněte po rozmarýnovém vlasovém oleji Weleda - vyživí a prokrví vlasovou pokožky, podpoří růst vlasů, omezuje jejich vypadávání a jako bonus skutečně nádherně voní po rozmarýnu. Pokud máte sušší vlasy, můžete ho použít i místo stylingu, vlasy se budou nádherně lesknout a budou zároveň chráněny před mrazem a ztrátou vlhkosti.

Nemáme-li čas na zábaly, můžeme péči doplnit alespoň o bylinné oplachy nebo bylinná tonika. Jako tonikum je možné použít i klasický hydrolát (květovou vodu), který si vyberte podle typu pleti, protože máte-li pleť v obličeji suchou, je málo pravděpodobné, že je to o těch pár centimetrů dále jinak. Hydrolát můžeme doplnit i pár kapkami esenciálního oleje a pokud před použitím dobře protřepeme a rychle použijeme, dostane se nám k vlasové pokožce oleje právě tolik, aby pomohl, ale nezamastil vlasy.

Související produkt
Vlasový olej 50 ml
Weleda / 314 Kč
Revitalizační vlasový olej pečuje o poškozené vlasy i vlasovou pokožku, dodává potřebné živiny i vitaminy a zároveň v pokožce uzamyká potřebnou hydrataci. Kombinace rostlinných olejů vlasy vyživuje.
Detail produktu