Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co umí sladce vonící lískový olej?

Co umí sladce vonící lískový olej? Lískový olej je bohatý na vitaminy a minerály a je vhodný pro vnitřní i vnější použití.
Jana Konečná
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Vnější použití lískového oleje

Vnější použití lískového oleje zdroj: shutterstock.com

Pro použití na pleť je olej z lískových oříšků téměř ideální – je velice lehký, velmi dobře se vstřebává, má skvělé regenerační účinky, nedráždí a má nízkou komedonicitu. Je proto velice vhodný i na mastnou pleť se sklonem k akné, jejíž stav díky svým regeneračním schopnostem pomáhá zlepšovat. Dodává pleti hydrataci a potřebné živiny a pomáhá jí najít ztracenou rovnováhu.

Lískový olej pomáhá regenerovat také poškozené tkáně a je proto výborný jako prevence i jako pečující přípravek na strije, různé drobné jizvy a poškozenou pokožku od slunce. Pro své hloubkové působení je skvělý i na regeneraci křečových žil, při problémech s revmatismem či artritidou. Je velmi oblíbený v aromaterapii jako základ pro směs dalších éterických olejů a jako masážní olej, kde si se svou nasládlou vůní vystačí samostatně, nebo může být doplněn několika kapkami vonného oleje.

Kvůli regeneračním účinkům se olej z lískových oříšků dokonale hodí jako maska nebo zábal na vlasy. Můžete jej použít i na rychle se mastící vlasy a nemusíte mít strach, že se vám po něm budou ještě víc mastit. Tento olej má totiž, podobně jako jojobový olej, schopnost regulovat činnost mazových žláz, takže naopak pomáhá nadměrné maštění vlasů i pokožky hlavy usměrnit. Pomůže i suchým vlasům a svědivé pokožce se sklonem k tvorbě lupů, ale na opravdu přesušené vlasy bude vhodnější nějaký hutnější olej, například arganový nebo avokádový.