Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lněný olej

Lněný olej Lněný olej má báječné účinky, a proto bychom jej měli pravidelně konzumovat.
Jana Konečná
4,8 5
5

Přejít na sekci článku:

Lněný olej na pokožku

Lněný olej na pokožku zdroj: shutterstock.com

Lněný olej však nemusíte používat jen v kuchyni. Hodí se stejně tak dobře pro péči o pokožku těla. Má skvělé výživné a regenerační účinky. Díky tomu se hodí na přesušenou pleť, na eliminaci drobných šupinek i popraskanou kůži na patách. Pro jeho hojivé účinky jej bude milovat i pleť postižená lupénkou či ekzémem. Z toho stejného důvodu je výborný také na jizvy a čerstvě vzniklé strije, u kterých zdatně působí i jako prevence, a proto je vhodné jej používat na problematické partie těla v těhotenství či při náhlém nárůstu váhy.

Lněný olej je díky svým regeneračním, vyživujícím a zvláčňujícím účinkům výborný také na masáž, i když se kvůli své poměrně tmavé barvě nepoužívá nezředěný, ale spíše se míchá s dalšími rostlinnými oleji a v masážní olejové kompozici pak zastupuje důležitou regenerační funkci. Můžete se s ním také pořádně vyřádit v zábalech na vlasy – kromě vyživení vlasu a zacelení poškozeného vlasového povrchu působí blahodárně zíroveň na vlasovou pokožku. Té se jeho pravidelná aplikace určitě zalíbí hlavně, pokud ji trápí lupy.

Ovšem pozor! Lněný olej má vyšší komedogenní stupeň 4, patří tak mezi složky, které mohou mastnější typy pleti ucpávat, avšak tato reakce je silně individuelní. Proto pokud netrpíte na akné a zánětlivou pokožku, můžete lněný olej vyzkoušet jak čistý, tak zředěný jiným rostlinným olejem dle vašeho výběru.