Zapomeňte na argan, přichází baobab

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

6+1 s baobabem

6+1 s baobabemzdroj: shutterstock.com

1Baobabový olej vyživuje suchou a dehydratovanou pleť, navíc zklidňuje podrážděnou pokožku a regeneruje ji. Je tak velmi vhodný pro suchou kůži postiženou ekzémem nebo lupénkou. Obsahuje přes 60 % mastných kyselin, především palmitové a linolové, které pokožku promašťují a vyživují. Blahodárně působí nejen na problematickou pleť, ale i na popáleniny a jiná poškození kůže.

2Baobabový olej působí proti stárnutí pleti. Je bohatý na vitamin C i E, působí antioxidačně. Olej se vyrovná i drahým protistárnoucím krémům, má opravdu velmi výrazné hydratační a vyživné schopnosti. Pleť vyhlazuje a pomáhá regenerovat poškozenou, popraskanou a vrásčitou kůži.

3Baobabový olej není komedogenní, je tak velmi univerzální a je možné ho bez problémů použít i na problematickou pokožku trpící na akné. Olej má na ni uklidňující účinky, posiluje ji proti vnějšímu prostředí a poškození. Navíc blahodárně působí na jizvy po akné a pomáhá vyhlazovat a regenerovat poškození pleti.

4Baobabový olej je skvělý na vlasy, je vhodný jako pečující olej především pro suché a poškozené vlasy, chrání je před teplem, sluncem a suchým prostředím, zabraňuje dehydrataci a dalšímu vysychání vlasů kvůli nepříznivému venkovnímu prostředí. Chrání vlasy při tepelných úpravách. Baobabový olej navrací vlasům hebkost, jemnost a lesk.

5Baobabový olej regeneruje a je díky svým výrazně regeneračním vlastnostem vhodný jako pečující olej o strie a namáhanou pokožku. Pomáhá předcházet vzniku a také zjemňuje vzhled již vzniklých strií.

6Baobabový olej se rychle vsakuje. A je vhodný tak nějak na všechno. Klidně se s ním namažte od hlavy až po konečky prstů na nohách.

BIOOOtip na baobabový zábal pro suché ruce. Pořádnou dávku baobabového oleje naneste na suchou pokožku rukou, vmasírujte, navlečte rukavice a jděte spát. Ráno se vaše ruce probudí jako nové. Baobabový olej je posiluje proti stárnutí, vyhlazuje jemnou pokožku a navíc předchází i vzniku záděrek, protože hydratuje a vyživuje i nehtová lůžka a nehty.

Jak se vám článek líbil?