Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Deset největších mýtů o kosmetice zdroj: shutterstock.com

Kosmetika je vděčné téma, takže se omílá všude a pořád kolem dokola. Však krásní a zdraví chceme být všichni, určitě lepší než být ošklivý a nemocný, abychom parafrázovali slavného režiséra. A informací najdeme tolik, že si nejen občas protiřečí, ale také se často setkáme s tím, že se stokrát opakovaná nepřesnost stane pravdou, o které už nikdo dál neuvažuje. A tak právě vznikají kosmetické mýty a polopravdy. Zkusme se teď na ty nejčastěji omílané podívat blíže. Protože ono je vždycky užitečné vědět, jak věci fungují a proč. Protože pak se skutečně můžeme rozhodovat podle toho, co opravdu chceme a potřebujeme, nikoliv podle toho, co nám momentálně chce někdo prodat.

Přejít na sekci článku:

(1) Olej na mastnou pleť nepatří

1. Olej na mastnou pleť nepatří zdroj: shutterstock.com

Tak tento mýtus se snad už daří poměrně úspěšně bořit. Nicméně opakování je matka moudrosti. Olejů existuje nespočetně druhů a jsou vhodné pro různé druhy pleti a každý typ si vybere. Přestože to vypadá podivně mastné pleti ještě mastnotu přidávat, tak je potřeba si uvědomit, že pleť se nám nemastí proto, že by měla mazu nadbytek a potřebovala se ho nějak zbavit. Pokud se nadměrně mastí, tak to znamená, že někde něco není tak, jak by být mělo. Nejčastější příčinou je dehydratace a to zejména u pleti starší, která dřív mastná nebyla. Prostě tělo pracuje s tím, co má a pokud mu chybí voda, tak si ji samo nevytvoří. Kůže potřebuje ke správnému fungování jak lipidy (tuky), tak vodu a obojí by mělo být v rovnováze. Ale vodu můžeme v nějakém smysluplném množství dodat jen vnitřně, pokožka ji opravdu nenacucá. Takže v případě mastné pleti je nejlepším řešením hlídat pitný režim a péči vybrat vyváženou a klidně olejovou.