Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

(4) Hormonální akné lze léčit jen antikoncepcí

4. Hormonální akné lze léčit jen antikoncepcí zdroj: shutterstock.com

Tak za prvé, hormonální antikoncepcí se neléčí nic. Dočasně “opravit” jednu část těla tím, že si začnete devastovat druhou, tomu se dá těžko říkat léčba. Zrovna tak je problematický pojem “hormonální akné”, protože se pod to schovává vše, na co nezabere kosmetika. Hormonální disharmonie za tím být může, ale také nemusí. Nicméně pokud na ni máte podezření, tak není nic snazšího než dříve než antikoncepci vyzkoušet fytoestrogeny. Některé rostliny totiž obsahují látky velmi podobné lidským estrogenům a ty dovedou harmonizovat hormonální činnost. Dopřát si je můžete buď v hotových kapičkách Gynex nebo Estrozin nebo obohatit jídelníček třeba o vojtěšku. Nebo můžete zkusit esenciální oleje, v tomto případě šalvěj muškátovou či geránium. Můžete je použít na masáž, přímo je inhalovat z lahvičky, přidat do kosmetických přípravků nebo je užívat vnitřně.