Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

(2) Glycerin hydratuje

2. Glycerin hydratuje zdroj: shutterstock.com

Abychom si sjednotili definice. Pokud hydratací myslíme přidat pokožce vodu, tak to glycerin ale skutečně nedovede. Glycerin je hygroskopická látka, což znamená, že pohlcuje vlhkost z okolí. Krásně to je vidět, když necháte rozbalený glycerinový čípek volně ležet - po chvíli se jakoby “opotí”. Takže pokud si dáme na pleť glycerin, tak ten nám na ní utvoří vrstvu, která k sobě přitahuje vodu. Ale přitahuje vodu nejen ze vzduchu kolem, ale také ze spodních vrstev pokožky. Glycerin do pleti nepronikne, zůstane na ní, proto pleť vypadá tak krásně vláčná. Ale tím, že na sebe váže vodu v obou směrech, může při velké koncentraci nebo dlouhodobém používání pokožku vysušovat. Neznamená to, že je špatný, ale třeba dehydrovaná pleť by se mu měla vyhýbat velkým obloukem. Ale má to i pozitivní stránku - to, že svrchní vrstvu pleti takto zvlhčí, tak pleť dokáže lépe vstřebat další prospěšné látky. Proto je třeba pohlížet na glycerin jako na pomocníka, ale rozhodně si od něj neslibovat hydrataci.