Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

(5) Pasty bez fluoru jsou méně účinné proti kazům

5. Pasty bez fluoru jsou méně účinné proti kazům zdroj: shutterstock.com

Zubní kaz způsobuje bakterie. Takže přestože je fluor jedovatý dost, aby to na bakterie stačilo, tak je možná skoro i lepší likvidovat je něčím, co je jedovaté jen pro ně a nikoliv i pro lidi. Fluoru samozřejmě není v pastách tolik a v takové formě, aby nás to zabilo, ale to nic nemění na tom, že se v těle hromadí, což rozhodně není dobře a my máme dost velký problém určit, kolik ho do sebe denně dostaneme, protože kvůli zamoření půdy pesticidy je téměř ve všem. A přitom je mnoho neškodných, ba dokonce zdraví prospěšných látek, které dovedou likvidovat bakterie způsobující zubní plak velmi spolehlivě a ochránit nás tak před zubním kazem. Z těch největších ochránců zdravého chrupu můžeme jmenovat třeba mastichu, neem nebo hřebíčkový olej.

Související produkt
Rostlinný zubní gel 75 ml
Weleda / 146 Kč
Jemný Rostlinný zubní gel čistí chrup důkladně a přesto šetrně. Obsahuje rostlinné výtažky, které zklidňují citlivé dásně. Udržuje zuby čisté a jemnou mátovou příchutí osvěžuje dech.
Detail produktu