Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

(9) Přírodní kosmetika způsobuje alergie

9. Přírodní kosmetika způsobuje alergie zdroj: shutterstock.com

Máte alergickou pleť, proto musíte používat hypoalergenní kosmetiku z lékárny. Protože ty přírodní látky jsou příliš agresivní a můžou způsobovat alergie. Tato generalizace je stejně tak hloupá jako rozšířená. To byste totiž nemohli sníst ani jablko nebo cokoliv dalšího “přírodního”, aniž byste se osypali. Ano, v přírodě najdeme mnoho látek, které jsou potenciálními alergeny, ale zrovna tak látky, ve kterých můžete vykoupat novorozeně a jen mu to prospěje. Co ale neprospěje nikomu jsou ropné deriváty, silikony, PEGy a další mňamky, které se v takzvané lékárenské kosmetice často vyskytují. To, že nezpůsobují okamžitou alergii ještě neznamená, že jsou zdravé a prospěšné. Alergie se má řešit komplexně a pokud se projevuje na kůži, je rozhodně k věci se ptát, proč kůže nefunguje, jak má a reaguje podrážděním na něco, co by jí mělo být ku prospěchu. A pak je možná dobré jí dopřát něco, co bude její schopnosti podporovat, místo toho, aby to na ní jen inertně leželo a neškodilo. Je mnoho značek, které mají celou řadu hypoalergenní kosmetiky, která je bez obsahu potenciálních alergenů, kterými mohou být třeba esenciální oleje nebo silné antioxidanty jako třeba Argital nebo Martina Gebhardt.