Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

(8) Výtažky a molekuly jsou účinnější než celá rostlina

8. Výtažky a molekuly jsou účinnější než celá rostlina zdroj: shutterstock.com

Zázračné extrakty a patentované molekuly, to je něco, co hýbe celým kosmetickým světem. Nechceme nijak znevažovat vědecké výzkumy, ovšem na druhou stranu je mnoho ingrediencí, o nichž právě vědecké výzkumy potvrdily, že fungují daleko lépe tak nějak vcelku, než když je začneme rozkládat na prvočinitele. Nejlépe je to vidět na příkladu éterických olejů, což jsou velmi komplexní chemické látky, které ale vykazují daleko lepší účinky, pokud necháme jejich jednotlivé složky synergicky pracovat jedna s druhou, než když z nich začneme ty nejúčinnější preparovat. Protože ty vzájemné poměry, působení a vazby mezi nimi prostě často tvoří podstatu jejich účinnosti. Svíčkovou taky nemůžete rozložit na jednotlivé ingredience a čekat, že z mrkve se smetanou budete mít stejný požitek, protože toho je tam přece nejvíc. To nic nemění na faktu, že v laboratoři se dají z přírodních látek extrahovat moc fajn věci, ale často jde také o uživatelskou příjemnost, kdy se konečně začíná dařit, že i čistě přírodní kosmetika je uživatelsky stejně příjemná jako ta konvenční. Její účinnost snad netřeba zmiňovat.