Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hubnutí po svátcích: trvale a bezbolestně

Hubnutí po svátcích: trvale a bezbolestně Po Vánocích, kdy jsme přecpaní k prasknutí, je ideální doba postupně začít s dietou.
Martina Koubová
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Při hubnutí pomohou i šťávy

Šťávy při hubnutí zdroj: shutterstock.com

Nejenom při redukční dietě, ale i jen tak pro zdraví a posílení organismu, zařaďte do svého jídelníčku šťávy z rostlin jako je Aloe vera nebo bříza. Obsahují hodně vitaminů, obzvlášť antioxidantu vitaminu C, posilují zdraví celého těla, pročišťují jej a detoxikují, což je při váhovém úbytku také nesmírně důležité. Hlavně březová šťáva působí přirozeně močopudně, což v kombinaci se správným pitným režimem vede ke snadnějšímu vyplavení škodlivých látek z těla ven a snazšímu a rychlejšímu úbytku váhy. Velice podobné účinky má i Aloe vera, které kromě toho harmonizuje zažívání, pomáhá proti pálení žáhy a celkově zlepšuje zdraví zažívacího traktu mnohdy podrážděného novými stravovacími návyky a nezvyklými surovinami. Aloe podporuje správnou činnost střev, napomáhá pravidelnému vyprazdňování a působí proti zácpě.

Navíc šťávy dodávají tělu energii a vitalitu, a to se při jídelníčku se sníženým obsahem tuků a cukrů hodí. Podporují odolnost vůči virovým onemocněním, stresu a napětí, posilují celé tělo a celkově navozují pocit pohody. A jak už jsme si říkali, pokud se cítíte dobře a vyrovnaně, máte menší potřebu neustále něco jíst a tím snadněji bez drastických diet zhubnete.

Šťávy můžete konzumovat na základě denního dávkování jen tak na lžičce, ale lze je zamíchat do nejrůznějších pokrmů a nápojů a vylepšit tak jejich chuť. Nejvhodnějšími kandidáty jsou bílý jogurt nebo vločková, jáhelná či rýžová kaše i palačinky, lívanečky i ovocné nebo zeleninové smoothie. Denní dávku vitaminů můžete ještě vylepšit sušeným ovocem, sekanými oříšky, trochou strouhané hořké čokolády nebo kvalitní domácí zavařeninou.