Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hubnutí po svátcích: trvale a bezbolestně

Hubnutí po svátcích: trvale a bezbolestně Po Vánocích, kdy jsme přecpaní k prasknutí, je ideální doba postupně začít s dietou.
Martina Koubová
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Zelené potraviny při hubnutí

Zelené potraviny při hubnutí zdroj: shutterstock.com

Jako druhý krok bychom měli do jídelníčku zařadit takové potraviny a doplňky stravy, které nám v úsilí shodit nějaké to kilo pomohou, případně budou organismu pročišťovat od škodlivých látek. Skvělým pomocníkem v tomto směru jsou zelené potraviny, které žaludek zaplní, navodí pocit plného a spokojeného břicha, zároveň dodají tělu potřebné vitaminy a vlákninu, takže nebude strádat, trpět nedostatkem energie a únavou.

Pro naše potřeby je skvělý mladý ječmen, který obsahuje živiny, minerální látky a vlákninu ve formě, které naše tělo plně využije ve svůj prospěch. Nejenom, že 1- 2 čajové lžičky mladého ječmene ‘zaplní’ žaludek a zmírní choutky na sladké, také působí pozitivně na celý organismus. Mladý ječmen obsahuje množství vitaminů řady B a betakarotenu, které posilují obranyschopnost organismu, posilují jej vůči stresu a civilizačním chorobám. Vlastně to funguje jako taková jednoduchá rovnice. Jste v klidu = lépe spíte = nemáte potřebu se přejídat = hubnete.

Podobné účinky jako ječmen má i mladá pšenice. Na rozdíl od ječmene obsahuje navíc aminokyseliny a bioflavonoidy, které podporují správné trávení a působí na zdraví zažívacího traktu. Kromě zaplnění žaludku vám tak mladá pšenice pomůže s pálením žáhy nebo nepravidelnou stolicí. A co víc, pšenice zlepšuje vstřebávání živin do organismu, dodává tělu množství vitaminů řady B, obzvláště vitamin B12, který je velice důležitý pro vegetariány a osoby s pomalejším metabolismem. Jestliže se nemůžete rozhodnout, která ‘tráva’ je pro vás vhodnější a nechce se vám pokaždé sypkou směs odměřovat po lžičkách, pořiďte si směs Multigreen v kapslích. Obsahuje mladý ječmen, vojtěšku, mořské a sladkovodní řasy a je obohacena o hnědou rýži, takže vašemu organismu dodá vše potřebné pro zdravé hubnutí.