Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba Účinky ginkgo biloby na mozek a oběhový systém znali už ve starověké Číně.
Martina Koubová
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Ginkgo pro zdraví

Ginkgo pro zdraví zdroj: shutterstock.com

1Ginkgo slouží jako přírodní prevence mozkových příhod a mrtvice, zlepšuje průchodnost cév a eliminuje riziko vzniku i usazování krevních sraženin.

2Rozšiřuje cévy, výrazně stimuluje prokrvení končetin a proto je skvělým pomocníkem při pocitech studených rukou a nohou.

3Pravidelná konzumace ginkga zlepšuje dlouhodobou paměť, podporuje koncentraci a snazší vstřebání nových informací. Doporučuje se i při poruchách paměti a zapomínání.

4Zvyšuje prokrvení svrchních vrstev pokožky a podporuje regeneraci. Proto je odvar z ginkga vhodný pro ošetření ekzematické pleti či špatně se hojících ran.

5Ginkgo má antioxidační účinky, díky kterým pečuje o zdraví kardiovaskulárního systému, současně tonizuje celý organismus a podporuje jeho vitalitu.

6Obsažené účinné látky působí jako přírodní antidepresivum a mírní úzkostné stavy, obzvlášť, pokud ginkgo zkombinujete se zázvorem. Můžete jej užívat ale i s běžně prodávanými léky.

7Ginkgo dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi a je vhodné i při vyšším cukru či cukrovce.

8Potlačuje alergie, ať už se jedná o kožní projevy, rýmu či astmatické potíže. Díky obsaženým ginkgolides je ginkgo dokonce považováno za skvělou podpůrnou léčbu při astmatu.