Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ginkgo biloba

5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Ginkgo pro zdraví

Ginkgo pro zdravízdroj: shutterstock.com

1Ginkgo slouží jako přírodní prevence mozkových příhod a mrtvice, zlepšuje průchodnost cév a eliminuje riziko vzniku i usazování krevních sraženin.

2Rozšiřuje cévy, výrazně stimuluje prokrvení končetin a proto je skvělým pomocníkem při pocitech studených rukou a nohou.

3Pravidelná konzumace ginkga zlepšuje dlouhodobou paměť, podporuje koncentraci a snazší vstřebání nových informací. Doporučuje se i při poruchách paměti a zapomínání.

4Zvyšuje prokrvení svrchních vrstev pokožky a podporuje regeneraci. Proto je odvar z ginkga vhodný pro ošetření ekzematické pleti či špatně se hojících ran.

5Ginkgo má antioxidační účinky, díky kterým pečuje o zdraví kardiovaskulárního systému, současně tonizuje celý organismus a podporuje jeho vitalitu.

6Obsažené účinné látky působí jako přírodní antidepresivum a mírní úzkostné stavy, obzvlášť, pokud ginkgo zkombinujete se zázvorem. Můžete jej užívat ale i s běžně prodávanými léky.

7Ginkgo dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi a je vhodné i při vyšším cukru či cukrovce.

8Potlačuje alergie, ať už se jedná o kožní projevy, rýmu či astmatické potíže. Díky obsaženým ginkgolides je ginkgo dokonce považováno za skvělou podpůrnou léčbu při astmatu.