Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodně proti nachlazení

Přírodně proti nachlazení Kašel, bolesti v krku, rýma, horečka. Kdo by to neznal? Poradíme vám, jak zmírnit příznaky nachlazení, aniž byste museli hned běžet do lékárny a tělo zbytečně zatěžovat syntetickými látkami.
Lucie Kalčíková
5,0 5
1

Přírodně proti nachlazení zdroj: biooo.cz

Kašel, bolesti v krku, rýma, horečka. Kdo by to neznal? Nebo spíš, kdo by to neznal dokonce několikrát ročně? Poradíme vám, jak zmírnit příznaky nachlazení, aniž byste museli hned běžet do lékárny a tělo zbytečně zatěžovat syntetickými látkami.

Nachlazení je infekční onemocnění horních cest dýchacích, které může být způsobeno až stovkami různých virů. Nejčastěji bývá na vině oslabená imunita nebo špatná hygiena rukou. V tomto období je riziko nákazy vyšší díky nepříznivému počasí, vyšší koncentraci nakažených lidí v uzavřených prostorech a následkům povánočního obžerství spojeným s nadměrnou konzumací sladkostí a alkoholu. Nachlazení samo o sobě není léčitelné, můžeme se mu však snažit předejít, případně potlačit jeho příznaky. Jakými přírodními metodami si můžeme pomoci?

Přírodní doplňky stravy

Je jasné, že samotná prevence je mnohem lepší než pak cokoliv léčit. K posílení imunity je klíčové správné stravování a pohyb. Pokud chcete udělat ještě něco navíc, správnou cestou mohou být přírodní doplňky stravy. Super multivitamin od značky Balíček zdraví je 100% přírodní směs několika superpotravin, vitaminů a minerálů včetně železa, jódu nebo vitaminu B12. Obsahuje kombinaci chlorelly, spiruliny a mladého ječmene, které podporují přirozenou obranyschopnost organismu.

Pokud si myslíte, že přírodní doplňky stravy jsou na houby, tak ty houby nejprve zkuste! Kapsle Ganoderma Reishi extrakt od Superionherbs obsahuje výtažky z tzv. „houby nesmrtelnosti“. Lesklokorka lesklá je výborným zdrojem vitaminů řady B, minerálů, aminokyselin a látek chránících buňky před projevy oxidačního stresu. Kapsle mají pozitivní vliv na pokožku, vlasy a nehty. Napomáhají zachování normálních funkcí nervové soustavy, imunitního a kardiovaskulárního systému, štítné žlázy a mozku.

Léčivé čaje

V tomto chladném počasí není nad horký šálek čaje. Pokud na vás už něco leze, zkuste vybírat takový, před jehož účinky nemají příznaky nachlazení žádnou šanci. Víte, jak vám může pomoci třeba taková kurkuma? Toto koření má v ájurvédské a tradiční čínské medicíně po staletí své pevné místo. Funguje jako antioxidant, má silný protizánětlivý účinek, zlepšuje trávení, má pozitivní vliv na střevní mikroflóru a zmírňuje případný otok v krku. V kombinaci například s rooibosem, skořicí a vanilkou ji najdete v čaji Turmeric Tea, Amber sun od Numi.

Pokud z nějakého důvodu kurkuma není na seznamu vašich oblíbených potravin, zkuste zázvor, který má výborné prohřívací účinky, uvolňuje napětí svalů a také působí proti bolestem kloubů. Díky tomu, že podporuje cirkulaci krve, přispívá k očistě celého organismu a má antiseptické účinky. Najdete jej třeba v bylinném čaji Purpose od Numi.

Aromaterapie

Správně vybrané éterické oleje mohou také velmi pomoci s bojem proti nepříjemným příznakům nachlazení. Směs éterických olejů Taoasis Nachlazení pomáhá ulevit od bolesti hlavy i ucpaného nosu. Příjemně mentolová vůně eukalyptu se prolíná s nahořklým tea tree a tvoří osvěžující kombinaci. Obsažené éterické oleje nejenom uvolní dutiny a přinesou úlevu, zároveň mohou sloužit i jako prevence nachlazení v období viróz.

Éterický olej inhalujte pomocí aromalampy nebo aromadifuzéru. Pokud ani jedno nemáte, nevadí! Namočte ručník do vody a olej nakapejte na něj. Potom ho položte na topení a nechce vůni odpařovat. Některé oleje mohou být použity i k přímé inhalaci z dlaní. Před tím, než je nanesete na pokožku, je ale nutné éterické oleje naředit pomocí jiného nosného rostlinného oleje (například můžete použít mandlový olej).