Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Superproteiny se superfoods od Balíček zdraví

Recenze: Superproteiny se superfoods od Balíček zdraví Superprotein se superpotravinami od firmy Balíček zdraví je ideálním sportovním suplementem nejen pro vegany.
Jana Konečná
5,0 5
2

Recenze: Superproteiny se superfoods od Balíček zdraví zdroj: unsplash.com

Novinka v podobě proteinů od firmy Balíček zdraví přišla do našeho sortimentu akorát včas. Zrovna jsem si totiž řekla, že je třeba se sebou něco dělat, a že nonstop sezení za počítačem a minimum pohybu k tomu neprospívá nejen postavě, zdraví, ale ani psychické pohodě. Dá se říct, že jsem nikdy předtím žádný protein nezkoušela, trochu jsem se bála těch neochucených. Přece jen jsem docela rozmlsaná. Dalším mým požadavkem bylo, aby byl protein čistě rostlinný, tedy vhodný pro vegany. A kdyby obsahoval navíc kromě samotného proteinu ještě nějaké další pro tělo prospěšné látky, tak bych se vůbec nezlobila. ☺

A přesně to superproteiny od značky Balíček zdraví splňují. Tato firma se sídlem ve vinařstvím proslulých Mutěnicích na jihu Moravy, se specializuje na výrobu potravinových doplňků vysoké kvality. Všechny jejich produkty mají bio certifikát, jsou veganské, některé jsou dokonce i v raw kvalitě. V jejich nabídce pak můžete najít i bezlepkové produkty a naprostou samozřejmostí je, že jsou všechny GMO free. Kromě veganských superproteinů se superfoods můžete v naší nabídce od této značky najít například Zdravé snídaně se superpotravinami, Super multivitaminový doplněk či Vitality Green Mix.

Chuť je důležitá

Konkrétně superprotein se superfoods kromě toho, že je veganský, tak je i bezlepkový a pyšní se BIO certifikátem. Vybírat můžete ze tří příchutí – kakaové, jahodové a vanilkové. Výběr chuti byl pro mě docela náročný. Nakonec jsem pro co největší objektivitu recenze zvolila příchuť vanilkovou. U té se totiž velice často pozná kvalita potraviny či potravinového doplňku. Na chuti je samozřejmě opravdu znát, jestli byla použita pravá vanilka nebo umělá. Chuť i vůně vanilky se totiž dost obtížně napodobuje a velmi často jde u ní cítit takzvaný „chemický ocas“. Kromě toho jsem na malých neprodejných vzorcích otestovala i příchuť kakaovou a jahodovou.

Chuť je velice důležitá, ono totiž úžasné účinky jakéhokoliv doplňku stravy se trochu míjejí, když vám vlastně nechutná a užíváte jej se sebezapřením. U některých se to dá překousnout, stačí rychle na lžičku, polknout a je hotovo. U proteinu, který si většinou mícháte s ostatním jídlem, vám nedobrá chuť může pokazit celé jídlo.

Proč Superprotein?

Výrobci Superproteinu se při jeho výrobě nespokojili jen s jedním zdrojem proteinu, ale přidali jich hned několik – hrachový, ovesný, rýžový a chia a quinoa protein. Všechny tyto rostlinné složky jsou na protein velice bohaté a nabízí jej v pro naše tělo velmi dobře využitelné podobě. Už jen kombinace těchto několika rostlinných proteinů by superproteinu bohatě vysloužila označení „super“, ale aby toho nebylo málo, tak jsou do proteinového prášku přidány ještě superpotraviny neboli superfoods, které zlepšují výkon a urychlují regeneraci po tréninku. Ve všech třech příchutích superproteinu tak můžete najít macu, goji či accai.

Maca celkově posiluje organismus, je výborný nakopávač energie a podporuje výkon. Působí také jako afrodiziakum. Prášek z acai funguje jako silný antioxidant. Obsahuje celou řadu vitaminů a minerálů. Našemu tělu tak dodá spoustu potřebných mikroživin, které během tréninku obvykle „spálí“. Plody goji jsou známé svým enormním obsahem vitaminu C, jsou tak účinným zpomalovačem stárnutí a aktivně posilují imunitu a celkovou regeneraci organismu.

Jak Superprotein chutná?

Čokoládový superprotein chutná přesně tak, jak má – po čokoládě ☺. Pokud si jej rozmícháte s mlékem (nejlépe rostlinným), tak vlastně získáte takové supervýživné kakajíčko ☺. Kakaový prášek v něm obsažený superprotein nejen výborně ochutí, ale zároveň dokáže nastartovat i vaši energii. Jahodový superprotein má velmi přirozenou chuť. Ne takovou chemickou, jako známe například z „jahodových“ jogurtů či dalších jahod, které kolem jahod samozřejmě ani nešly. Jahodovou příchuť jahodovému superproteinu dodává přírodní jahodový prášek. Opět, můžete rozmixovat s rostlinným mlékem a trochou ledu, a získáte výborný jahodový milkshake.

A teď už k samotnému vanilkovému proteinu, z jehož chuti jsem měla asi největší obavy. Úplně zbytečně ☺. O přírodně chutnající vanilkovou chuť se stará vanilkový prášek, kterého stačí na celé balení opravdová špetka. Každý, kdo zkoušel vyrábět domácí vanilkový cukr (vanilkový lusk přidat do cukru), ví jak intenzivně dokáže i jen malý kousek opravdové vanilky vonět i chutnat.

Jak Superprotein se superfoods používat?

Doporučená denní dávka proteinu je 20-40 gramů (jedna odměrka), rozmíchaná v 250-300 ml vody nebo (rostlinného) mléka. Protein můžete rozmixovat do hladka v mixéru nebo jen protřepat v shakeru. Do proteinového koktejlu můžete přidat i ovoce. Nebo ještě ideálněji, rovnou přidat protein do smoothie plného ovoce. Získáte tak superzdravou snídani nebo v menším množství svačinu. Se superproteinem se nemusíte omezovat jen na smoothie a koktejly. Nebojte se trochu s ním zaexperimentovat a přidat jej do raw zmrzlin, ořechových kuliček a lívanců či palačinek, kde nahradí část mouky a dodá jim nejen super chuť, ale i zvýší jejich výživovou hodnotu.

Kilové balení superproteinu vám vydrží při každodenním užívání doporučené dávky jeden měsíc. Já osobně jsem ze začátku užívala superprotein tak, jak je u těchto sportovních suplementů obecně doporučeno – na regeneraci svalů po cvičení. Chodím ale cvičit většinou večer a protein měl na mě spolu s endorfiny ze cvičení opravdu silné energizující účinky, takže jsem si jej začala dávat raději ráno ke snídani.

Superprotein určitě není jen pro vegany, ale pro všechny příznivce zdravého životního stylu. Dokonce si jej můžete pořídit, i pokud ani sportu zrovna moc nedáte ☺. Může se totiž stát vhodným doplňkem stravy pro náročné dny, kdy se nestíháte pořádně normálně najíst a potřebujete tělu dodat něco rychlého a výživného. Toto by se však nemělo stát pravidlem. Zdravou a komplexní stravu rozhodně plně nenahradí.