Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Křehký koláč se stévií

5,0 5
1

Křehký koláč se stévií zdroj: biooo.cz

I když je venku pořádné horko, tak čerstvě upečený letní koláč by neměl v kuchyni chybět. Křupavé těsto a sladká náplň... to je oč tu běží. Zkuste si ale tentokrát koláč upéct trošku zdravěji a místo obyčejného bílého cukru použijte stévii. Prášková stévie je čistě přírodní sladidlo, které neobsahuje žádné kalorie, ale svou sladkou chutí překoná několikanásobně obyčejný cukr. Stévie se vůbec nebojte, péct s ní je jednoduché a zvládnete to určitě na jedničku.

Přejít na sekci článku:

Jak na křehké těsto se stévií

Jak na křehké těsto se stévií zdroj: biooo.cz

Křehké těsto patří mezi velmi oblíbená těsta. Uděláte z něho jablečný nebo tvarohový koláč, křehké je i linecké a další čajové pečivo. Navíc receptů, těch nejlepších a zaručených, na křehké těsto existuje nepočítaně. No a víte, že křehké těsto si můžete udělat i se stévií?

Budete potřebovat:

250 g hladké mouky

120 g másla

5 vaječných žloutků

1,5 lžičky stévie

štipku soli

Nejdříve smíchejte všechny sypké ingredience. Mouku prosejte, přidejte štipečku soli a stévii. Promíchejte. Pak postupně po jednom přidávejte žloutky a vmíchejte je do mouky. Máslo použijte čerstvě vytažené z ledničky, nakrájejte ho na malé kousky a vmíchejte do mouky. Pak rukou rychle vypracujte hladké těsto a dejte ho odpočinout. 1,5 lžičky stévie neudělá těsto přehnaně sladké, takže pro sladší těsto přidejte trošku stévie. Chuť těsta je sice mírně odlišná, než kdyby bylo s cukrem, ale to neznamená, že je horší. Je prostě jen jiná, je méně nápadná, a nechává tak vyniknout lépe chuti náplně. Těsto bude mít také trošku drolivější a křehčí konzistenci než s práškovým cukrem. Tradičnější chuti a konzistence těsta dosáhnete, pokud do těsta přidáte i trošku obyčejného cukru.