Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čaj s pravým ženšenem: Seznamte se s kořenem zdraví a dlouhověkosti

Kombe - korejský ženšenový čaj zdroj: Kombe

Čaj KOMBE je díky kombinaci korejského ženšenu a jujuby jediný svého druhu na českém i slovenském trhu. 

Jde o unikátní směs červeného korejského ženšenu doplněný o extrakt z jujuby (čínská datle), který podporuje působení samotného ženšenu, tzv. adaptogenu. Společně poskytují na 180 účinných látek, nazývaných saponiny

Díky tomuto spojení, které se tradičně využívá ve východní medicíně, dochází ke správné adaptaci organismu a vyváženému fungování jednotlivých složek imunitního systému.

Účinky ženšenového čaje KOMBE

KOMBE znamená v korejštině “na zdraví”. Účinky tohoto čaje jsou dlouhodobé, nastupují však pozvolna. Proto je důležité užívat ho pravidelně.

  • Zpomaluje stárnutí a odumírání buněk
  • Snižuje  psychickou únavu  - zlepšuje kognitivní funkce  (paměť, koncentrace, pozornost)
  • Eliminuje důsledky stresu
  • Napomáhá při poruchách spánku
  • Zlepšuje funkci imunitního systému a pomáhá předcházet infekčním onemocněním
  • Antioxidační účinky
  • Podporuje celkovou vitalitu těla i mysli
  • Zlepšuje svalovou činnost a prokrvení tkání
  • Zlepšuje sexuální zdraví - zvyšuje libido, povzbuzuje erekci
  • Klinickými testy bylo dokázáno, že odbourává alkohol v krvi až o 50 % rychleji a tím významně ulevuje stavům kocoviny

Méně vrásek díky ženšenu!

Věděli jste, že po 25. roce se snižuje tvorba kolagenu až o 1,5 % ročně? A že po 45. roce se kolagen již téměř netvoří?

Na základě existující vědecké práce, zabývající se vlivem dlouhodobého užívání ženšenu na projevy stárnutí pleti, bylo prokázáno, že extrakt z korejského ženšenu pravého obsahuje mnoho biologicky účinných látek včetně antioxidantů, podporujících imunitní systém a snižujících projevy stárnutí. 

Hodnocení se zúčastnilo 82 zdravých žen ve věku nad 40 let. 

Ty byly náhodně rozdělené do skupin užívající ženšen nebo placebo. Ani ženy ani lékaři nevěděli, které z žen užívají ženšen a které placebo. Současně byla provedena diagnostika pleti obličeje před i po užívání ženšenu.

Výsledky prokázaly, že ženy, které užívaly ženšen po dobu 24 týdnů měly významně nižší množství vrásek. Také se prokázalo, že ženšen obsažený v čaji KOMBE zvyšuje tvorbu kolagenu v kůži, konkrétně ve škáře (dermis), kam žádný pleťový krém nemá šanci proniknout.

Ženšen korejský - nejúčinnější adaptogen

Není ženšen jako ženšen. Čaj KOMBE obsahuje korejský šestiletý červený kořen ženšenu pravého, jehož jedinečnost tkví v tom, že všechny látky, které obsahuje jsou účinné, vzájemně se vyvažují a tím se rovná definici adaptogenu.

Ačkoliv existuje několik druhů ženšenu - z těch běžně známých jmenujme třeba ženšen sibiřský, pětilistý nebo americký - žádný z nich nemá takové účinky, jako ženšen pravý neboli korejský ženšen

A proč? Zde je 8 tipů, jak poznat kvalitní ženšen:

1.Nejkvalitnější ženšen roste v Koreji

Vyskytuje se zde od nepaměti. Právě v Koreji je nejlepší klima pro jeho pěstování. 

2. Šestiletý ženšen má nejvíc účinných látek

Každým rokem se zvyšuje množství účinných látek tzv. saponinů v kořenech ženšenu. Proto se doporučuje zpracovávat až šestileté kořeny. A právě čaj Kombe obsahuje extrakt ze šestiletého červeného korejského ženšenu.

3. Správný poměr saponinů v kořenech  

Alfou a omegou je správný poměr využití hlavního kořene a vedlejších kořenů – nejlépe 70:30. Důvodem je odlišný výskyt jednotlivých účinných látek v různých částech rostliny. Jejich celkový obsah by se měl pohybovat mezi 40 - 70 mg/g. Jen přípravky se správným poměrem účinných látek vykazují prokázanou účinnost a bezpečnost. Čaj Kombe obsahuje 70 mg/g saponinů.

4. Méně je někdy více

Vysoký obsah účinných látek (saponinů) rozhodně neznačí, že jde o nejkvalitnější přípravek. Poukazuje to spíš na fakt, že je produkt vyroben především z vedlejších kořenů a postranních kořínků, jinými slovy řečeno z odpadových materiálů původního kořene. 

5. Přípravek obsahuje dostatečné množství ženšenu

U čajů z korejského červeného ženšenu se doporučuje 10% extrakt. To znamená, že každý 3 gramový sáček čaje obsahuje 300 mg účinných látek. 

6. Správný, tradiční postup výroby

Účinné látky (saponiny) se získávají exktrakcí z kořenů červeného ženšenu. Ta by měla probíhat dle tradičních postupů, aby nedošlo ke snížení či znehodnocení účinných látek. Správně by se extrakce měla provádět opakovaně po dobu 12 hodin při teplotě 85 ˚C, bez použití alkoholu a jiných rozpouštědel.

Dalším krokem je sušení. To musí být šetrné, aby nedošlo k znehodnocení saponinů. 

Tento proces by měl probíhat pod tlakem při teplotách 50 - 60 ˚C. 

Čaj Kombe se získává zpracováním dle tradičních výše zmíněných postupů, a to pouze ve vodním roztoku. Proto je také držitelem mnoha národních ocenění jako nejlepší produkt roku.

7.  Bez obsahu konzervantů, barviv nebo jiných chemikálií

Dalším krokem výroby instantních ženšenových přípravků je granulace. Ta by měla probíhat spojením výtažků ženšenu a glukózy bez přídavku jakýchkoli jiných přísad. Čaj Kombe neobsahuje žádné konzervanty, barviva, umělá aroma ani lepek.

8. Kvalitní ženšen není levný

Pokud narazíte na laciný ženšen, nekupujte si ho. Vzhledem k tomu, že je možné vypěstovat jen omezené množství kvalitního ženšenu, nepatří ženšenové přípravky mezi ty nejlevnější.   

Příprava čaje KOMBE. Rituál, který si zamilujete

Sváteční čas byl dokonalou příležitostí, kdy si v klidu a naplno vychutnat šálek kvalitního čaje a dovést tak chvíle odpočinku s cukrovím u pohádek k dokonalosti. Na tolik opěvovaný ženšenový čaj KOMBE s obsahem pravého korejského ženšenu, přezdívaného kořen života, člověčí kořen či kořen bohů, jsem byla náramně zvědavá.

Všechny čajomilce, ke kterým se také hlásím, určitě potěší snadná příprava čaje: jedná se o granulky, které se při kontaktu s vodou rozpouštějí. Důležitá je ale její teplota, nesmí být vroucí ani příliš horká, aby se důležité živiny v čaji nezničily.  Směs lze také rozmíchat ve studené vodě.

Doporučuje se použít plastovou, skleněnou nebo dřevěnou lžičku, nikoliv kovovou. Chuť čaje  je lehce nasládlá, pokud jste zvyklí sladit hodně, můžete čaj dosladit medem či jiným přírodním sladidlem

Doporučené dávkování je 1 - 3 sáčky (šálky) denně, což je tak optimální. Já jsem užívala v průměru 2 denně - ráno ke snídani a večer k televizi. Čaj je opravdu lahodný, neobsahuje žádná chemická barviva, sladidla ani konzervanty, podporuje imunitní systém a působí jako antioxidant. Po užití jednoho balení samozřejmě ještě nemohu hodnotit výsledky, jisté ale je, že se stane součástí mé čajové sbírky a v jeho pravidelném užívání určitě hodlám pokračovat. 

V zimě krásně zahřeje, v létě bude příjemným osvěžením v podobě ledového čaje.

 

Využijte skvělých účinků ženšenového čaje i vy:

Ženšenový čaj 3 g, 20 ks
KOMBE / 306 Kč

Bylinný čaj kombinuje účinky červeného korejského ženšenu a extraktu z jujuby.